Dziwna gra wokół Zagłębia. Prezydent Sosnowca o sprzedaży klubu: „Negocjujemy, ale nie z Borucem”

Autor wpisu: 15 września 2017 11:25

Dziwna sprawa wokół tego Zagłębia. – Toczą się negocjacje w sprawie sprzedaży klubu, ale nie mają one nic wspólnego z Arturem Borucem i Andrzejem Fonfarą. Nie mam pojęcia o zainteresowaniu z ich strony kupnem Zagłębia – mówi nam prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Zagłębie to klub miejski, więc najlepiej poinformowaną osobą na temat ewentualnej sprzedaży go powinien być właśnie prezydent.
– Artur Boruc i Andrzej Fonfara złożyli ofertę kupna Zagłębia? – spytaliśmy Chęcińskiego.
– Nie. Żadnej oferty od tych panów miasto Sosnowiec nie posiada.
– A w ogóle w jakikolwiek sposób któryś z nich wyraził zainteresowanie przejęciem klubu? Rozmawialiście na ten temat?
– Nie. Toczą się rozmowy z różnymi potencjalnymi inwestorami na temat Zagłębia, ale nie ma wśród nich ani pana Boruca, ani pana Fonfary. Z tym drugim chyba nawet nigdy w życiu nie zamieniłem słowa, z panem Borucem kilka razy rozmawiałem, ale żadna z tych rozmów nie dotyczyła możliwości zakupu przez niego Zagłębia. Tak więc być może ci panowie w jakiś tam potencjalny sposób są zainteresowani naszym klubem, tego wykluczyć przecież nie można, natomiast oficjalnie żadnego tematu nie ma. Oficjalnie to rozmawiamy z kimś zupełnie innym.

Zagłębie – jak chyba każdy, albo prawie każdy miejski klub – bardzo chętnie zdobyłby inwestorów z zewnątrz. Chęciński nie ukrywa, że jeśli tylko znajdzie się potencjalny kupiec gotowy wyłożyć odpowiednią sumę, to ani on, ani nikt w Sosnowcu nie będzie robił przeszkód. – Żartobliwie powiem, że przecież wszystko jest na sprzedaż. Również Zagłębie. A poważniej, rzeczywiście szukamy współinwestora. Miasto nie chce się w całości pozbywać klubu, bo przecież Zagłębie to marka i dla Sosnowca coś niezwykle cennego i istotnego. Ale działalnością czysto sportową nie powinien zajmować się samorząd tylko podmiot zewnętrzny. Tak powinno być i do tego dążymy. Nie chcę by zabrzmiało to tak, że nie chcemy się Zagłębiem w ogóle zajmować. Chcemy zachować część udziałów i to jeden z naszych warunków, jakie stawiamy zainteresowanym podmiotom – opowiada Chęciński.

Wczoraj odbyła się jedna z takich rozmów, w Warszawie. – Nie chcę jeszcze ujawnić nazwisk, bo to dopiero wstępna faza negocjacji, ale jedno mogę powiedzieć: rozmowa nie była ani z panem Borucem, ani z panem Fonfarą – dodaje prezydent Sosnowca.

A może do gry wkroczył były prezes Legii Bogusław Leśnodorski…

Inne artykuły o: I Liga | Zagłębie Sosnowiec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli