Dudek wyrzucony z kursu trenerskiego. PZPN dotrzymał słowa

Autor wpisu: 5 grudnia 2016 19:40

Dorzuciliśmy w tej sprawie do pieca, a właściwie roznieciliśmy ten pożar. Oczywiście świadomie, bo to, co zrobił Sebastian Dudek – z premedytacją i bez żadnych skrupułów – bez echa przejść nie powinno. I nie przechodzi. Apele trenerskich autorytetów o to, by piłkarz Zagłębia Sosnowiec został natychmiast „wypier…” z kursu trenerskiego, nie pozostały bez echa.

PZPN, ustami Stefana Majewskiego, dyrektora Szkoły Trenerów, obiecał nam (TUTAJ), że sprawy tak nie zostawi. – Zareagujemy. My zawsze reagujemy – mówił. No i zareagowali. Usunęli Dudka z kursu trenerskiego UEFA A. Brawa już za to związkowi biliśmy, więc powtarzać się nie będziemy. Ale doceniamy.

Sprawa ta to pokłosie tego, co Dudek zrobił po ostatnim tegorocznym meczu Zagłębia, w Siedlcach z Pogonią. Stanął po spotkaniu przed kamerą Polsatu Sport i tak się wyraził o swoim trenerze Piotrze Mandryszu: „Osoba, która nas prowadzi, w ogóle z nami nie rozmawia. Nie ma chemii, te dwa miesiące to była męczarnia”. Potem w szatni nie chciał nawet szkoleniowcowi podać ręki, czym potwierdził, że zachowanie sprzed kilku minut, godne wyjątkowego buraka, nie było przypadkowe.
Na drugi dzień piłkarz został co prawda ukarany za te słowa 10 tys. zł grzywny, ale to i tak nic w porównaniu z tym, jaką „karę” przyjął Mandrysz. Został z Zagłębia zwolniony.
Jeśli Dudek myślał, że sprawa szybko się rozmyje, to trochę się pomylił. Tym bardziej że środowisko trenerskie niemal natychmiast stanęło w obronie zwolnionego Mandrysza (w czym trochę temu środowisku pomogliśmy), piętnując przy okazji zachowanie Dudka. A pikanterii sprawie dodawał fakt, że Dudek w Śląskim OZPN-ie rozpoczął właśnie kurs trenerski UEFA A.

Trenerzy jadą z Dudkiem jak z furą gnoju

A że w sprawę zaangażował się nawet sam prezes, więc można było być pewnym, że nic tu nie rozejdzie się po kościach.

Choć byli tacy, którzy Dudka za te słowa gotowi byli bronić.

Cóż, jak mawia nieoceniony Jan Tomaszewski, czasem bywa i tak, że niektórym odwaga myli się z odważnikiem.

Trudno oczywiście stwierdzić, jakim trenerem byłby Dudek, czego na tym kursie by się nauczył i czy w ogóle by go skończył. Na razie jedno jest pewne – swoją edukację niech rozpocznie od otwarcia słownika języka polskiego i zapoznania się z hasłem „szacunek”. Przyda się. Jeśli nie w pracy trenerskiej, to po prostu w życiu.

Inne artykuły o: I Liga | PZPN | Zagłębie Sosnowiec

 • ja

  Żałosne. Nie ze strony Dudka, a z waszej i całego waszego środowiska.

  • Krzysztof Budka

   Żałosne, to było to, co zrobił Dudek. A jeszcze bardziej żałosne, że nie rozumie (przynajmniej takie sprawia wrażenie), iż przekroczył granicę, której przekraczać zwyczajnie nie wypada. Być może trener Mandrysz był be i popsuł Zagłębie. Być może nie dogadywał się z piłkarzami. Być może. Ale nawet gdyby tak było, w żaden sposób nie usprawiedliwia to tego, co zrobił Dudek. Takie rzeczy załatwia się w zupełnie inny sposób i 37-letni zawodnik doskonale powinien o tym wiedzieć.

   • Daniel Bobrowski

    Zgadzam sie w 100%

 • ursynów

  Skoro ma imć Dudek sięgać po słownik, to niech zerknie, co znaczy wystrychnąć kogoś na dudka.No tak wyszło. A tak naprawdę to jest sens kruszyć kopie o Dudka.Piłkarz z niego nietęgi był, być może trener lepszy by nie był też.Zresztą dudki na zimę opuszczają Polskę i kierują się na południe Europy i do Afryki. Może i ten Dudek tam odleci?

 • gorgio

  Jaki rząd taki Państwo nie można mówić prawdy. Za prawdę sie wypier—la

 • bary

  Czytam te wasze wypociny trenerzy to żal jest taki kto was kiedyś uczył etyki dla was kasa jest najważniejsza wyszło szydło z worka bo taki trener Mandrysz jeżeli uważa się za fachowca to takie sprawy załatwia na swoim podwórku .Ale o czym mówić jest zespół Zagłębia ma wartościowy zespół w poprzednim sezonie grali na dwóch frontach i zabrakło trochę do awansu.Ten rok sprawił ze wszystko szło po dobrym kierunku Skoda Trenera Magiery który zostawia zespół na 1 miejscu i jest trener Mandrysz zamiast kupić fotel bujany bo ten zespół wartościowy gra .To trener robi roszady i kolejne mecze przegrane o co tu chodzi o złego kapitana czy złego trenera .Teraz Panie Majewski niech Pan pomyśli

 • ursynów

  No nie mogę łyknąć, co bary napisał.No niby wszystko szło po dobrym kierunku, a tu masz trener Mandrysz zamiast kupić fotel bujany, bo ten zespół wartościowy gra, no i o co tu chodzi,czy o złego kapitana, czy złego trenera. No właśnie o co tu chodzi,,bary”.Nawet jak Pan Majewski pomyśli,to i tak nic nie wykombinuje , no bo skoro zespół Zagłębia ma wartościowy zespół,który grał na dwóch frontach.Tylko Minister Maciarewicz zna się na frontach, może coś wymyśli,kasa dla niego nie jest ważna, a szydło nie musi wychodzić z worka.

 • Wampir

  A jak dla mnie Dudek powinien dostać nagrodę za tą wypowiedź bo gdyby nie on to kibicie dalej nie wiedzieliby nic co dzieje się w ich klubie i dalej świat piłkarski robiony byłby w chu*a. A Pan Boniek skompromitował się swoją postawą. Bo to że taki koleś jak Pan Hajto wypowiada się w tej sprawie to jakoś da się znieść bo nic więcej nie można się po nim spodziewać ale od Bońka więcej można byłoby się spodziewać. WSTYD polska piłko WSTYD. Karzecie piłkarzy za prawdę, a nie karzecie sędziów za to że są ślepymi skury***** i wypaczają ten sport. WSTYD PANIE BONIEK WSTYD!!! Wdowczyk drugi mądry się znalazł, powinien siedzieć za korupcje do teraz w więzieniu a nie wypowiadać się na temat prawdomówności. WSTYD PZPN!!!!

 • ursynów

  Ale się gość podjarał, prawdziwy wampir,wysysa krew ze wszystkich, Boniek już martwy jest, a Wdowczyk w pierdlu za kratkami spędzi resztę swoich dni.Fakt po Panu Bońku można się więcej spodziewać, po Hajcie już nie, no bo kto to dla Wampira jest Hajto, może ślepym skur….m i robi świat piłkarski w ch…a?( przez ch czy przez samo h ?)Mam propozycję dla Wampira,tyle jest w tej piłce do zrobienia, jest dobra zmiana,to myślę,że warto dać mu szansę.
  Jak mówiła pewna pani,,,Damy radę”. Gościu Wampir, niestety nie zalicza się do tego gatunku, o którym mówił Julian Tuwim,,Błogosławiony,który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa”. Wampir sobie nie żałuje,nie mając nic do powiedzenia,co miałoby trochę sensu, słów używa ,,nieładnych”. Wstyd Panie Wampir,Wstyd.

 • olaf

  ale jestes zjebany ursynów ;d

 • Elom

  Lesne dziadki. Nie pasuje im pradwa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli