Dominik Nowak nowym trenerem Miedzi? Jest poważna oferta

Autor wpisu: 5 czerwca 2017 09:38

To był najlepszy czas w mojej trenerskiej karierze. Prowadzenie Wigier będę wspominał z ogromnym sentymentem, ale już przed ostatnimi meczami podjąłem decyzję o tym, że odchodzę – mówi nam Dominik Nowak. Co dalej? Szkoleniowiec nie chce zdradzać planów, mówi tylko, że dostał kilka ofert. Z naszych informacji wynika, że ta najpoważniejsza jest z Miedzi Legnica, która dziś oficjalnie poinformowała, że z klubu odchodzi Tarasiewicz.

Prezes Miedzi Martyna Pajączek tuż przed ligowym finiszem nie ukrywała, że jeśli zespół nie wywalczy awansu do ekstraklasy, nie przedłuży kontraktu z Ryszardem Tarasiewiczem. – To jest trener, z którym pracuje mi się najlepiej spośród tych wszystkich, którzy za moich czasów prowadzili Miedź. Bardzo dobry człowiek – mądry, rozsądny i uczciwy. No i poza tym oczywiście niezły trener. Pracuje u nas już dwa lata i piłkarze na niego nie narzekają, a proszę sobie wyobrazić, że tak jeszcze nie miałam. Natomiast jeśli zabraknie punktów do awansu, to dlatego, że przegraliśmy za dużo spotkań. Odpowiedzialność za to spada na trenera. To on odpowiada za to, jacy zawodnicy są w kadrze, jacy wyjdą na boisko, jak grają i w jakiej są formie. Trudno pod tym względem będzie szukać okoliczności łagodzących. Ja bardzo chętnie nadal bym z nim współpracowała, ale… – mówiła nam.

Miedź to klub, który po takim sezonie może czuć największe rozczarowanie. Niby do awansu zabrakło niewiele, ale zabrakło. A przecież w Legnicy od lat budują zespół, nie szczędząc przy tym grosza, który miałby zapewnić pierwszy historyczny awans do ekstraklasy. Tarasiewiczowi się nie udało, czas na nowego szkoleniowca.
W grze – nie tylko medialnej – był Zbigniew Smółka, ale on przedłużył kontrakt ze Stalą i w Mielcu będzie budował zespół, który spróbuje powalczyć o coś więcej niż utrzymanie. Najpoważniejszym kandydatem na następcę Tarasiewicza jest Nowak. Po wygranej ze Stomilem (4:1) w Olsztynie szkoleniowiec Wigier oficjalnie poinformował, że rozstaje się z Suwałkami.

– To był dla mnie wspaniały czas. I choć nie udało się awansować ani do finału Pucharu Polski, ani do ekstraklasy, uważam, że zrobiliśmy tu wspólnie kawał dobrej roboty. Wiem, że prezes Darek Mazur nadal chciał, bym prowadził Wigry, mnie się tu znakomicie pracowało, ale są inne aspekty, który wpłynęły na moją decyzję. Dziękuję prezesowi, dziękuję piłkarzom i przede wszystkim kibicom za to, że zawsze byli z nami i nas wspierali. Teraz czas na kolejne wyzwania. Do Wigier jednak zawsze będę wracał z ogromnym sentymentem. To był najlepszy czas w mojej trenerskiej karierze – mówi nam Nowak.

Te „inne” aspekty, o których wspomina, a które miały decydujący wpływ na rozstanie z Wigrami, to odległość od domu. Trener, który mieszka na Dolnym Śląsku, w Suwałkach spędził półtora roku – niemal non stop poza domem. Trudno się dziwić, że teraz zatęsknił za pracą bliżej rodziny. No i niewykluczone, że taka właśnie się trafiła. Nowak nie chce mówić wprost („mam kilka ofert z klubów pierwszej ligi, ale na konkrety jeszcze za wcześnie”), ale według naszych informacji na 95 proc. w przyszłym sezonie poprowadzi Miedź.

Inne artykuły o: Hit | I Liga | Miedź Legnica | Wigry Suwałki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli