Derbin wreszcie natchnął Chojniczankę, balon znów więc można pompować!

Autor wpisu: 17 maja 2017 20:42

Pogrzebaliśmy już szanse Chojniczanki na awans do ekstraklasy, ale najwyraźniej przedwcześnie. W sumie można się było tego spodziewać w tym absolutnie szalonym sezonie w pierwszej lidze, że jedna kolejka i wszystko znów wywróci się do góry nogami. Artur Derbin wreszcie natchnął swój nowy zespół. Tak dobrze jak w Grudziądzu Chojniczanka tej wiosny jeszcze nie zagrała.

I wcale nie chodzi o to, że pokonała Olimpię 1:0, która po raz ostatni przegrała u siebie w… październiku, a przed tą kolejką była na miejscu premiowanym awansem. Chojniczanka zagrała wreszcie taki meczu, w którym widać było zespół, który nieprzypadkowo był na pozycji lidera na koniec ubiegłego roku. Grający odważnie, z determinacją i charakterem, ale jednocześnie konsekwentnie i uważnie przez całe spotkanie, a nie tylko jakiś jego fragment.

Sytuacja w walce o drugie miejsce (pierwsze zarezerwowane jest już dla Sandecji) niesamowicie się zagmatwała, ale na to zagmatwanie goście solidnie zapracowali. Tym razem w grze Chojniczanki obyło się bez głupich strat, niepotrzebnych fauli, momentów dekoncentracji czy gapiostwa. To właśnie te straty, faule i momenty kosztowały wiosną ten zespół bardzo, bardzo dużo. Bo w piłkę ci zawodnicy – jak na warunki pierwszej ligi – grać potrafią jak mało kto.

Olimpia była dziś bezradna. I to najlepiej świadczy o tym, jak dobry mecz zagrała Chojniczanka. Bo przecież banda z Grudziądza nie dość, że lała ostatnio prawie wszystkich, to nawet bez kontuzjowanego Karola Angielskiego potrafiła bawić się w tiki-takę, jak ostatnio w Głogowie z Chrobrym. Tym razem od zwycięstwa była cholernie daleko. Chojniczanka organizacją gry i umiejętnościami dominowała od pierwszej do ostatniej minuty doliczonego czasu. A gol Pawła Zawistowskiego znów pozwala pompować balon z napisem „Ekstraklasa”. Tym bardziej że wyniki innych spotkań ułożyły się dla Chojniczanki wręcz znakomicie.

Zostają trzy mecze – jeśli kac po 1:6 z Górnikiem i remisie ze zdegradowanym już Kluczborkiem minął, no to ten Derbin rzeczywiście może z tą Chojniczanką zwojować awans. Problem tylko taki, że będzie musiał prześcignąć… ukochane Zagłębie. Innej opcji nie ma…

A Olimpia i tak w tym sezonie zrobiła coś, czego nikt się po niej nie spodziewał. Jej szans na awans co prawda jeszcze nie przekreślamy, ale mimo wszystko bez Angielskiego jakoś trudno spodziewać się, by była w stanie wygrać trzy ostatnie mecze. A tyle prawdopodobnie będzie trzeba, jeśli chce wrócić na drugie miejsce.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli