Damian Kądzior najlepszym pomocnikiem pierwszej ligi w sezonie 2016/17

Autor wpisu: 7 czerwca 2017 13:00

W rundzie jesiennej o miano najlepszego pomocnika – i w ogóle piłkarza pierwszej ligi niemal łeb w łeb do samego końca szli Damian Kądzior i Petteri Forsell. Po rundzie wiosennej nie ma już najmniejszych wątpliwości, kto jest tym naj. Kądzior w tej kategorii rozbił bank.

I trudno się temu dziwić, bo miejsce piłkarza Wigier jest tak naprawdę w ekstraklasie, w której w najbliższym sezonie z pewnością będzie grał. Pożegnał się już z Suwałkami (i to z klasą – bo w ostatnim meczu sezonu w Olsztynie strzelił gola, zaliczył asystę i poprowadził Wigry do efektownego zwycięstwa 4:1) i jest teraz na etapie wybierania ofert.

A Forsell? Wiosną kompletnie przepadł. A że sport nie znosi próżni, objawił się nam inny znakomity pomocnik z młotkiem w nodze – Rafał Kurzawa z Górnika. Mnóstwo pociechy mieli wiosną z niego w Zabrzu i jeśli ten chłopak nadal będzie grał przy Roosvelta, to jeszcze wiele razy będą tam z niego zadowoleni.

Pierwszą trójkę w tej kategorii zamyka weteran z Sandecji Maciej Małkowski. On – dopóki był zdrowy – ciągnął grę lidera w kierunku ekstraklasy na tyle skutecznie, że zespół Radosława Mroczkowskiego w tej ekstraklasie zagra. Jesienią 3 gole, 7 asyst. Wiosną 5 goli, 1 asysta – jak na pomocnika bilans bardzo przyzwoity. Tym bardziej że trzeba pamiętać, iż Małkowski w tym roku rozegrał tylko pięć spotkań, bo dopadła go kontuzja.

Oto szczegółowe wyniki głosowania na najlepszego pomocnika pierwszej ligi w sezonie 2016/17:TUTAJ WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO NAPASTNIKA PIERWSZEJ LIGI W SEZONIE 2016/17

Inne artykuły o: fantasy 1Liga | I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli