“W CZYM PAN GRA?”: Paweł ZAWISTOWSKI ma jeden ulubiony model i sześć par na zapas

Autor wpisu: 27 listopada 2017 17:41

Dziś o tym, w czym gra, czy często zmienia korki, na co zwraca uwagę przy ich doborze i czy zależy mu na jakimś konkretnym kolorze, opowiada nam Paweł Zawistowski – kapitan Chojniczanki, lidera pierwszej ligi.

FUTBOLFEJS.PL: Latem ogłosiliście w Chojniczance – nowa drużyna, nowe otwarcie. Zmieniłeś buty w tym sezonie, czy grasz w tych samych?
PAWEŁ ZAWISTOWSKI: Nie zmieniłem. Od początku poprzedniej rundy gram w tym samym modelu. Wtedy pojawiły się na rynku adidasy Gloro, taki typowo skórzany model, bardzo przyzwoicie prezentujący się na nodze. Od razu przypadł mi do gustu i od tamtego czasu jestem im wierny. Tym bardziej że cena, w porównaniu z jakością, jest naprawdę bardzo przystępna. Gdzieś słyszałem, czy wyczytałem, że podobno Adidas ma je wycofać, więc w razie czego sprawiłem sobie kilka kompletów na zapas.

Nie dałeś się skusić na te słynne modele Nike’a ze skarpetą – ostatni krzyk mody?
Nie. I przyznam szczerze, że nawet nie wiem, czy wygodnie by mi się w takich butach biegało po boisku. Jakoś nie czułem potrzeby sprawdzenia tego. Jestem tak zadowolony z tych adidasów, że stwierdziłem, iż na siłę nie będę eksperymentował. Nie szukam, nie zmieniam, bo i po co?

Czyli zgodnie z zasadą – lepsze jest wrogiem dobrego?
Zdecydowanie tak.

Czym się kierujesz przy doborze butów?
Przede wszystkim wygodą, pewnie jak każdy. Poza tym tak już mam, że lubię po prostu czuć piłkę na stopie. Jeżeli but jest skórzany i dobrze szyty, a takie są te adidasy, to daje mi poczucie największego komfortu.

Niektórzy mówią, że Adidasy są „za ciężkie”…
… może, ale mnie to absolutnie nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie. Tak jak mówię – muszę czuć, że mam coś na stopie. Tak samo jak muszę czuć piłkę.

Kolor ma dla ciebie jakieś znaczenie?
Już z tego wyrosłem (śmiech). Może wcześniej zwracałem na to uwagę, ale teraz nie ma to już absolutnie żadnego znaczenia. Czy będzie ładny, kolorowy i tak dalej – to schodzi na dalszy plan. But musi być przede wszystkim wygodny, solidny i dobry jakościowy. Jak taki jest, to bardzo szybko się do nie niego przekonuję. Tak jak się teraz przekonałem do tych Gloro. I szybko pewnie tego nie zmienię.

Czyli nie jesteś z tych, którzy często zmieniają buty?
Nie. Wręcz przeciwnie. Mam jeszcze sześć par z tego modelu, w którym teraz gram, więc na inne buty szybko na pewno się nie przerzucę.

Rozmawiał Krzysztof Budka

Inne artykuły o: I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli