Chorzów szczęśliwych ludzi! Tak długo Ruch na to czekał…

Autor wpisu: 29 września 2017 23:35

To niesamowite. Ruch wygrywa drugi mecz z rzędu. No i to, że Miedź przegrywa trzeci z rzędu. Ale tym akurat na Cichej nikt, prócz ma się rozumieć samych legniczan, nikt się nie przejął. To była fiesta, jakiej Chorzów już nie pamięta. Mimo że przecież wciąż jest ostatni w tabeli.

Jeśli ktoś potrzebuje komunikatu wprost, bez ozdobników – proszę: Ruch wygrał z Miedzią Legnica 1:0 po golu z rzutu karnego Macieja Urbańczyka. Bramka padła w 54. minucie, a karny został podyktowany za ewidentny faul Jonathana De Amo, który po prostu chwycił wpół rywala i powalił go na ziemię w przepychance przy rzucie rożnym.

Dla postronnych widzów mecz nie był festiwalem futbolu. Raczej bólem zębów – przede wszystkim jedenastki z Legnicy. Wszyscy, może poza Wojciechem Łobodzińskim – który coś tam starał się wykreować pod bramką rywali, wyglądali, jakby zeszli właśnie z fotela dentystycznego i grali na środkach przeciwbólowych. To był pierwszy w tym sezonie mecz Miedzi, w którym nie dane było poczuć jej siły.

Tylko co to wszystko obchodziło „Niebieskich” i ich fanów? Strategia Juana Ramona Rochy jest prosta. Ograniczać rywala, skracać pole gry, blokować, nie dać. Działa. Podziałała tydzień temu na Pogoń Siedlce (Ruch „przy okazji” zwolnił Adama Łopatkę), podziałała teraz na Miedź. Nawet w końcówce, gdy legniczanie szaleńczo już pragnęli stworzyć sobie sytuację strzelecką, przychodziło im to z olbrzymim trudem.
W ten sposób Chorzów został miastem szczęśliwych ludzi. W euforię na koniec wpadli piłkarze, kibice, trenerzy, słowem cały Chorzów. Po meczu Urbańczyk przypomniał sobie, że ostatni raz dwa zwycięstwa z rzędu Ruch odniósł na początku wiosny (konkretnie w marcu). Wtedy nic na końcu nie dały, bo przecież Ruch spadł. Teraz? Nie wiadomo, czy coś dadzą, bo przecież jesteśmy dopiero przy 11. kolejce, a Ruch wciąż traci sporo do wyprzedzających go drużyn.
No, ale tym bardziej trzeba myśleć o punktach i w Chorzowie póki co Juan Ramon Rocha to życzeniowe myślenie zamienia w złoto. Na dodatek podobnie jak piłkarze i kibice potrafi pięknie się cieszyć i eksplodować energią – to też bardzo ważne natchnienie.

Piłkarze Ruchu nie proszą, a dziękują – o fajnej akcji Ruchu TUTAJ

Chorzów zobaczył wreszcie światełko w tunelu. Na dodatek na 82. urodziny swego zabytkowego stadionu na Cichej:

No, a przy okazji w odpowiedzi na zdecydowaną decyzję Rady Miasta, dzięki której ma realną szansę ruszyć z realizacją projekt nowego stadionu. Gotowego na powrót do ekstraklasy? Być może…

Inne artykuły o: I Liga | Miedź Legnica | Ruch Chorzów

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli