Chojniczanka zaniepokoiła samą siebie. Choć to tylko sparingi

Autor wpisu: 3 marca 2018 19:25

Patrząc na wyniki sobotnich sparingów (0:2 i 0:3) można powiedzieć: szczęście Chojniczanki, że mecz z Rakowem przełożony. Dwie porażki jednego dnia dobrze nie wyglądają. Tym bardziej, że równocześnie „testujący się” Raków wygrywał.

Jasne – to tylko sparingi. No, ale jednak na „psychę” działa. Pół biedy, jeśli tylko na „psychę” kibiców, gorzej, jeśli narusza pewność siebie piłkarzy. Cóż, to rola Krzysztofa Brede, żeby wnioski wyciągnąć i przez najbliższych kilka dni wszystko poustawiać, jak należy.
Bo jednak nie wydaje się, by 0:2 ze Starogardem Gdańskim (14. miejsce w trzeciej lidze) i 0:3 z Gryfem Wejcherowo (ostatnia drużyna drugiej ligi) przeszły tak zupełnie bez echa. Taki Gryf na przykład w drugiej lidze jesienią wygrał tylko dwa mecze. A teraz pogonił lidera pierwszej ligi. Jeden gol po rogu, jeden po kontrze, jeden z karnego (ale podyktowanego w efekcie przytomnej akcji). Hmm…

Na dodatek akurat z Gryfem Chojniczanka grała w zestawieniu bardziej zbliżonym do tego, jaki pewnie trener Brede wystawiłby na odwołany mecz z Rakowem: Janukiewicz – Fila, Kieruzel, Wołąkiewicz, Pietruszka – Podgórski, Danielewicz, Grzelak, Bąk – Górski (zszedł po 30 minutach), Steblecki.
Na Starogard wystawieni zostali m.in. Mikołajczak i Drozdowicz w ataku, Biskup i Lisowski, a także pozyskani zimą Jończy i Piotrowski. I znów – oba gole rywali wrażenia przypadkowych zdecydowanie nie sprawiały.

Już w piątek swoje sparingi zagrał też i Raków, ale tu obyło się bez przykrości. 2:1 ze Skrą Częstochowa (gole: Embolo i Wójcik) i 3:1 z MKS Kluczbork (gole: Góra, Zachara i Kościelny). Oczywiście – porównywanie wyników sparingów to sprawa karkołomna i niepotrzebna, ale jakoś tak mamy przekonanie, że jeśli gdzieś śpią spokojnie, to raczej w Częstochowie.

Inne artykuły o: Chojniczanka Chojnice | I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli