Nie chciało miasto, to Raków dostanie pomoc od… państwa

Autor wpisu: 15 marca 2018 16:17

Raków Częstochowa dostanie 1,8 miliona złotych dotacji na modernizację stadionu. Od państwa. Bo właśnie taką kwotę udało się zapisać w budżecie na rok 2018.

Z reguły nie lubimy, gdy politycy mieszają się do sportu, bo raczej nic dobrego z tego nie wynika. Tym razem jednak mamy do czynienia z sytuacją wyjątkową, bo to właśnie dzięki „wmieszaniu się” polityków Raków Częstochowa zobaczył wreszcie światełko w tym czarnym tunelu, jakim była sprawa podupadającego Miejskiego Stadionu Piłkarskiego.
– Chciałbym podziękować częstochowskim parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości, dzięki którym pieniądze zostały zapisane w budżecie państwa – na stronie klubowej podkreśla prezes Rakowa Janusz Żyła. Szczególne słowa kierując pod adresem pomysłodawcy inicjatywy – posła Szymona Giżyńskiego.
1,8 miliona złotych na modernizację stadionu to kwota niebagatelna. Raków planuje przeznaczyć te pieniądze, oczywiście po konsultacjach z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, czyli gospodarzem obiektu, przede wszystkim na renowację płyty głównej oraz zamontowanie systemu podgrzewania murawy.

Jakże to wszystko na czasie – chciałoby się powiedzieć. Co prawda wszelkie prace remontowe będą możliwe dopiero po zakończeniu obecnego sezonu, ale dzięki temu już późną jesienią, gdy przyjdzie grać być może znów w kiepskich warunkach pogodowych, nikt nie będzie już musiał się obawiać niebezpieczeństwa odwoływania/przekładania meczów. Pewnie anturaż przestarzałych trybun nie zmieni się znacząco, ale przynajmniej piłkarze będą mieli na czym grać bez strachu o zdrowie bez względu na temperaturę i opady. A to w sumie najważniejsze.
To wreszcie jakiś dobry komunikat w sprawie stadionu dla Rakowa, który – jak wiemy – jest jednym z najbardziej „kulawych” obiektów w Nice 1. Lidze. Jesienią telewizja Polsat długo nie mogła zdecydować się na transmisję z obiektu beniaminka trafiając na problemy techniczne. Teraz, na początku rozgrywek wiosennych, znów trzeba było odwoływać transmisję z meczu Raków – Odra, bo stan murawy w połączeniu z załamaniem pogody postawił pod znakiem zapytania rozegranie spotkania.

– Bardzo chciałbym – i na to wszyscy w klubie liczymy – by ewentualny awans do ekstraklasy był dla przedstawicieli miasta, ale nie tylko, bo również dla wszystkich środowisk związanych z Częstochową, takim impulsem, bodźcem do tego, by zaangażowali się w rozwój klubu. Impuls, bodziec – tak, to są dobre słowamówił nam niedawno prezes Rakowa Janusz Żyła. I dodawał: – Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami władz miasta, ale też ze wszystkimi, którzy odgrywają w Częstochowie kluczową rolę, czyli parlamentarzystami, europosłami i radnymi. Staramy się ich wszystkich zarazić pozytywną energią i ambicją, pokazać, że Raków jest fajnym projektem, a Częstochowa ma olbrzymi futbolowy potencjał. Przywrócenie jej na ekstraklasową piłkarską mapę Polski byłoby wielką atrakcją dla wszystkich mieszkańców. Byłby to kapitalny nośnik reklamowy dla miasta. Wierzę, że prędzej czy później uda się nam wszystkich do tego przekonać. Jestem w tym temacie dużym optymistą.

Okazuje się, że optymizm prezesa okazał się jak najbardziej zasadny. Przynajmniej w kwestii dotacji od państwa. Teraz czekamy i na ruch władz lokalnych.

Inne artykuły o: I Liga | Raków Częstochowa

  • Dreamcatcher

    Gdzie wy sie pchacie? infrastruktura najwyżej na 3 lige. Nie ośmieszajcie ekstraklasy. Zresztą i tak nie awansujecie. Do ekstraklasy wejdzie Miedz i Stal. Pozdrawiam

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli