Casting w Pogoni przybiera coraz bardziej niepokojący charakter. Czekamy na Papuasów i Eskimosów

Autor wpisu: 3 lutego 2017 11:37

Najpierw był „Jeden z dziesięciu” – dziesięciu przyjechało, jednego wybrali (Piotra Mrozińskiego z Wisły Płock) – a teraz już chyba poszli na całość i wygląda na to, że porządnie zakręcili globusem. Na testy do Pogoni Siedlce zjeżdżają się piłkarze ze wszystkich stron świata. Nie wiemy, kogo ten Marcin Broniszewski tak pieczołowicie szuka, ale jak tak dalej pójdzie, to sezon zleci, a on wciąż będzie szukał.

Dotychczas na ten cały zimowy casting w Siedlcach patrzyliśmy z dystansu, zastanawiając się tylko od czasu do czasu, co takiego stało się w tym klubie, że robią aż takie wietrzenie szatni. Jesienią Pogoń miała całkiem przyzwoitą drużynę, z którą zrobiła bardzo, bardzo przyzwoity wynik. Zmienił się co prawda trener, ale to chyba jeszcze nie powód, by szukać mu teraz piłkarzy na wszystkich kontynentach. Tym bardziej przecież, że zespołowi wiosną nie grozi rozpaczliwa walka o utrzymanie. Jak to mówią: „lepsze jest wrogiem dobrego”. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie jest przynajmniej kolorowo i zabawnie.

Testowano już Lecha, Czecha i Rusa (Robert Janicki – wychowanek Kolejorza, Filip Hlupnik i Paweł Sułtanow), był Hiszpan (Manuel Cordero Giuli), był Mołdawianin (Petru Leuca), był (i wciąż jest) facet z Gwinei Bissau (Eusebio Bancessi), przewinęło się trochę swojskiej młodzieży, ale to najwyraźniej nie jest jeszcze TO. Zwieźli więc teraz gości z Kolumbii – i to w pakiecie całą trójkę. „Ofensywni zawodnicy z Kolumbii Edwin Barbosa, Carlos Viadero i Ronald Miguel Solorzano Herrera w przeszłości związani byli z Deportes Tolima” – podaje oficjalna strona Pogoni. Kto następny? Papuasi i Eskimosi?

Coraz mniej poważnie to wygląda, tym bardziej że jesienią Pogoń Polakami stała. W kadrze było zaledwie dwóch obcokrajowców, z których żaden nie odegrał większej roli. Może zamiast szukać nadających się do gry po całym świecie, warto sobie to uświadomić i wyciągnąć odpowiednie wnioski, co?
Tak czy inaczej, jak tak dalej pójdzie, to na miejscu kibiców Pogoni chyba pomału zaczynalibyśmy się niepokoić…

Inne artykuły o: I Liga | Pogoń Siedlce

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli