Brzęczek: Ten śląski klasyk powinien być grany w ekstraklasie

Autor wpisu: 20 października 2016 16:12

W niedzielę przy Bukowej pierwszoligowy hit – GieKSa kontra Górnik, czyli śląski klasyk. Biletów nie ma już od dawna, a na to spotkanie zęby ostrzą sobie nie tylko fani obu drużyn.

– Myślę, że wszyscy tutaj obecni najbardziej zadowoleni byliby, gdyby taki mecz derbowy odbył się na poziomie ekstraklasy. Życzę tego sobie, jak również Górnikowi, aby taka sytuacja jak najszybciej się wydarzyła. Na pewno fakt, że jest takie duże zainteresowanie tym spotkaniem, co pokazała chociażby szybka sprzedaż wszystkich biletów, pokazuje, że tradycja tych derbów jest wielka – przyznał Jerzy Brzęczek.
Trener wicelidera z Katowic słusznie zauważył, że prestiż temu spotkaniu dodaje to, że po słabym początku sezonu rywale znaleźli się wreszcie na fali wznoszącej. Górnik ma za sobą serię siedmiu meczów bez porażki i w przypadku zwycięstwa dołączy do ścisłej czołówki. – Czeka nas interesujące spotkanie. Ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby być do niego jak najlepiej przygotowanym. Zdajemy sobie sprawę, że atmosfera na trybunach będzie gorąca, więc z naszej strony musimy zrobić wszystko, by mecz był szybki i widowiskowy. Na pewno gramy lepiej niż w pierwszych spotkaniach sezonu. Cały czas się rozwijamy i staramy się zbudować ten zespół trochę inaczej, niż dotychczas był budowany. Droga jeszcze daleka, ale o tym, że idziemy w dobrą stronę, pokazują ostatnie spotkania. Dużo solidniejsze w naszym wykonaniu, o czym świadczą zdobyte punkty. Na tle GieKSy będziemy mogli się sprawdzić i stwierdzić, co już udało się poprawić, a co do poprawy jeszcze zostało – mówił Marcin Brosz.

Z większym dystansem do derbów podchodzi Adam Danch. Obrońca Górnika przyznał, że ani on, ani nikt inny w zespole nie obrazi się, gdy z Katowic zostanie wywieziony tylko jeden punkt. Trudno się zresztą Danchowi dziwić, bo na razie wyjazdy nie są mocną stroną spadkowicza. Tylko raz na siedem prób górnicy przywieźli z wyjazdu komplet punktów.
– Przed derbami każdy przygotowuje się na swój sposób. Trenujemy cały tydzień pod ten konkretny mecz, mamy swoje założenia. Trener pokazuje nam dobre i słabe strony GieKSy. To dobry zespół, ale my stopniowo też gramy coraz lepiej, co będziemy chcieli pokazać w niedziele – zaznaczył kapitan zabrzańskiej drużyny.

Znacznie większą pewność siebie wykazał za to Grzegorz Goncerz. Dla najskuteczniejszego piłkarza GieKSy jest to tylko jeden z etapów drogi, którą on i zespół zmierzają do celu. – Rzeczywiście, mecz zapowiada się prestiżowo pod każdym względem. Skłamałbym jednak, gdybym powiedział, że wywołuje w nas dodatkowe emocje. My do tego wszystkiego podchodzimy spokojnie. Będzie to mecz jak każdy inny. Jesteśmy pewni siebie i pewni swoich umiejętności. Wiemy, że w ostatnich tygodniach prezentujemy się bardzo dobrze gramy, dlatego wierzę, że sięgniemy po trzy punkty – powiedział napastnik.

Inne artykuły o: GKS Katowice | Górnik Zabrze | I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli