Bartosz Olszewski na dłużej z Wigrami, czyli taka „mała Legia” w obronie

Autor wpisu: 22 lutego 2018 21:05

Wigry sięgnęły już tej zimy po młodego stopera warszawskiej Legii Mateusza Żyrę. Teraz do „pary” postanowiono podpisać dłuższą umowę z innym 19-letnim legionistą Bartoszem Olszewskim. Tyle, że on może być opcją nie tylko na wiosnę, a przyszłościowo. Transfer jest definitywny, a umowa podpisana do połowy 2020 roku. Olszewski zresztą wraca do domu można powiedzieć, bo to wszak urodzony suwalczanin.

Żyro wiosną powinien być znaczącą postacią w obronie Wigier – to jasne. Ma już za sobą mecze w seniorskiej drużynie Legii, był poważnie testowany przez Romeo Jozaka podczas zimowych przygotowań. Jeśli w Wigrach chce zrobić następny krok w rozwoju, musi wywalczyć pierwszy skład, a nawet więcej – pewne miejsce w tym pierwszym składzie.

Bartosz Olszewski jest w trochę innym punkcie rozwoju, tak się przynajmniej wydaje. On jeszcze w pierwszej Legii nie debiutował, no i zważywszy na definitywny transfer do Wigier prędko nie zadebiutuje.
Ma od Żyry mniejsze doświadczenie, a w Legii oceniono, że i mniejsze szanse na rychłe przebicie się do kadry pierwszej drużyny. Ale to nie znaczy, że nie będzie pociechą dla Wigier, z którymi przecież przygotowywał się przez całą zimę. Postawa w treningach i meczach sparingowych dały podstawę do podpisania z nim ostatecznie umowy na dwa i pół roku.
Młody, zdolny – to na pewno. Będzie grał w klubie, który zna – to ważne. Potrzeba mu minut w meczach seniorskich i mądrej głowy trenera wprowadzającego go do dorosłej ligi. A o to przy Arturze Skowronku możemy być spokojni.
– Podpisujemy z nim dłuższą umowę, bo chcemy budować zespół, który da nam stabilizację w lidze – podkreślił po podpisaniu umowy prezes Wigier Dariusz Mazur.

Z Żyro oczywiście Bartosz Olszewski zna się bardzo dobrze. W tym sezonie razem grywali w drużynie rezerw, występowali także w meczach pierwszych rund młodzieżowej Ligi Mistrzów (UEFA Youth Legue) – z islandzkim Breidablik i z Ajaksem. Podczas przygody z rówieśnikami z Legii Olszewski zdobył mistrzostwo Polski juniorów, no a minionej jesieni trafił do kadry narodowej U-19.
W Wigrach młody piłkarz występujący na lewej stronie obrony lub pomocy grać będzie z bardzo „wymagającym” numerem – jedenastką!

Inne artykuły o: I Liga | Wigry Suwałki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli