BANASIK: Z Pogoni wycisnąłem już wszystko jak z cytryny. W Zagłębiu są o niebo większe możliwości

Autor wpisu: 1 grudnia 2016 21:03

Dariusz Banasik jest właśnie w drodze z Sosnowca do Siedlec i nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony z tego, że wiosną zamiast Pogoni poprowadzi Zagłębie Sosnowiec (TUTAJ). Nie przeraża go nawet to, co ostatnio piłkarze (a szczególnie Sebastian Dudek) „zrobili” z trenerem Mandryszem. Mówi, że traktuje to jako wyzwanie.

Tuż po ogłoszeniu trenerskiej wolty chwilę porozmawialiśmy z Banasikiem, dla którego jesień – pierwsza w karierze runda w roli trenera na tym szczeblu rozgrywkowym – okazała się tak udana. Bo niezależnie od tego, że Pogoń od Zagłębia dzieli tylko jedno miejsce w tabeli, trudno nie potraktować tej zamiany miejsca pracy jako sportowego awansu.

FUTBOLFEJS.PL; Nie żal zostawiać Pogoni w takim momencie? Tym bardziej że kawał dobrej roboty w tych Siedlcach pan zrobił tej jesieni.
Pewnie, że trochę żal.

To czemu zgodził się pan na propozycję z Sosnowca?
Bo wydaje mi się, że z Pogoni już więcej nie dam rady wydobyć. Że wycisnąłem tę drużynę jak cytrynę. Zagłębie to jednak inny poziom. Pod względem sportowym są tam dużo większe możliwości. A trener, który chce się rozwijać, nie  powinien przepuszczać okazji pracy z zespołem o większych perspektywach, gdy tylko taka możliwość się pojawia.

Wyszło trochę niefortunnie – akurat kilka dni po tym, jak pan z tym Zagłębiem przegrał u siebie 0:2.
No tak się ułożył terminarz…

Po tym, co akurat w Siedlcach po meczu z wami powiedział Sebastian Dudek o trenerze Mandryszu, komentarze są takie, że żaden szanujący się trener do Zagłębia pracować nie pójdzie. 
Ja się szanuję, a sprawa ze słowami Dudka… No cóż, to właśnie trener jest od tego, żeby takie rzeczy umieć uporządkować i sobie z tym poradzić. I ja zamierzam to zrobić. Nie zraziło mnie to absolutnie do przyjęcia propozycji z Zagłębia. Poza tym proszę pamiętać, że dla mnie, człowieka tyle lat związanego z Legią, praca w klubie tak bardzo kojarzonym z drużyną z Łazienkowskiej daje dodatkowe znaczenie. To naprawdę fajna sprawa. W Sosnowcu będę prowadził wielu młodych chłopaków, których znam i pamiętam z czasów legijnych.

Formalnie Banasik trenerem Zagłębia zostanie 2 stycznia 2017 roku. Będzie czwartym szkoleniowcem tej drużyny w tym sezonie.

 

 

  • GerardBukowski

    Panie trenerze żaden szanujący się trener nie idzie tam gdzie trenerów zwalniają zawodnicy.

  • mario

    Panie trenerze żaden szanujący się facet nie zostawia drużyny w połowie sezonu. Pomimo tego co Pan dokonał uważam Pana za frajera .

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli