ASENSKY odchodzi z Kluczborka: „Nie jestem w stanie złamać teorii względności Einsteina”

Autor wpisu: 19 kwietnia 2017 19:22

Właśnie dobiegła końca próba utrzymania Kluczborka w pierwszej lidze przez Tomasza Asensky’ego. Szkoleniowiec zatrudniony w roli strażaka jeszcze w rundzie jesiennej, przestał być trenerem MKS-u. Stało się jasne, że w klubie pogodzono się ze spadkiem i wdrożono plan B.

Choć decyzję o rozstaniu z Asenskym podjął zarząd klubu, szkoleniowiec mówi nam, że tak de facto była to decyzja wspólna. – Można powiedzieć, że obie strony doszły do wniosku, że to już ten moment, w którym dalsza współpraca nie ma sensu. Klub zamierza objąć drugoligowy kurs, co akurat mnie nie interesuje. Walczyliśmy o to, by Kluczbork się utrzymał, wierzyłem w to, że się uda, a jestem człowiekiem dużej wiary. Natomiast sytuacja jest, jaka jest. Nie jestem w stanie złamać teorii względności Einsteina – tłumaczy nam Asensky.
– Rozstajemy się jak cywilizowani ludzie. W Kluczborku doceniono to, ile tu włożyłem wysiłku, by powalczyć o tę pierwszą ligę, niemniej efekt niestety jest taki, że się nie udało – dodaje.

Zarząd klubu przygotował na tę okoliczność typową w takich sytuacjach formułkę: „Władze naszego klubu dziękują trenerowi Asensky’emu za przyjęte wyzwanie utrzymania zespołu w 1 lidze i życzą mu powodzenia w dalszej karierze zawodowej”, dodając, że zwycięstwa z Górnikiem Zabrze długo nikt w Kluczborku nie zapomni.
Inna sprawa, że było to jedyne zwycięstwo w trakcie kadencji tego szkoleniowca w MKS-ie. Od 3 listopada prowadził drużynę w 12 meczach, uzbierał 6 punktów. W tym czasie gorsza była tylko Drutex-Bytovia (4 punkty). I właśnie w najbliższej kolejce oba zespoły zmierzą się ze sobą w Kluczborku. Do tego czasu, czyli do soboty, mamy poznać następcę Asensky’ego.

Inne artykuły o: I Liga | MKS Kluczbork

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli