Angielski już szykuje się do powrotu na boisko, choć na razie wygląda… nieszczególnie

Autor wpisu: 11 maja 2017 20:15

Żyje, przetrwał i ponoć szykuje się już do tego, by wrócić na boisko. Na razie jednak czeka go kilka tygodni rekonwalescencji. Karol Angielski po operacji wygląda nieszczególnie, ale przecież nie wygląd teraz najważniejszy. Grunt, że wszystko poszło zgodnie z planem.

Najlepszy strzelec pierwszej ligi wyjątkowo pechowej i jednocześnie paskudnej kontuzji doznał w końcówce sobotniego spotkania Olimpii z Wigrami. Przypadkowo kopnięty w głowę przez Vaclava Cvernę padł na murawę. Po natychmiast udzielonej mu pierwszej pomocy przez służby medyczne został przeniesiony do karetki i odwieziony do szpitala. Już wówczas było niemal przesądzone, że sezon dla niego się skończył, a uraz jest na tyle skomplikowany, że potrzebna będzie operacja, bo piłkarz prawdopodobnie doznał złamania czaszki.

Dzień później potwierdził nam to trener Olimpii Jacek Paszulewicz. – Tam jest złamanie kości czołowej, konkretnie ściany zatoki czołowej oraz górno-przedniej ściany oczodołu, więc Karola czeka zabieg i to powiedziałbym, że dość skomplikowany. Dlatego nie zrobią tego w szpitalu w Grudziądzu tylko w Bydgoszczy – przyznał.
Angielski trafił do szpitala im. Jana Biziela w Bydgoszczy, do kliniki otolaryngologii z pododdziałem chirurgii szczękowej, gdzie w środę przeszedł operację. Wszystko przebiegło pomyślnie, a piłkarz już myśli o powrocie do gry:

– On powrót na boisko planował już przed zabiegiem, tylko nie wiedział jeszcze, kiedy będzie mógł na to boisko wrócić. Oby jak najszybciej, byle tylko ze zdrową głową – mówi Paszulewicz.
Tak czy inaczej wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie Angielski nie będzie już strzelał goli dla zespołu z Grudziądza, gdzie był wypożyczony. Wraca do Piasta Gliwice i pewnie trzyma kciuki, by ten został na przyszły sezon w ekstraklasie.

Inne artykuły o: I Liga | Olimpia Grudziądz

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli