ADAMEK w Stali Mielec? SMÓŁKA: Jego menedżer chyba zwariował…

Autor wpisu: 3 lipca 2017 14:45

Dla Kamila Adamka, w końcu jednego z najlepszych pierwszoligowych snajperów ubiegłego sezonu, piłkarza z ekstraklasowym doświadczeniem, nie ma miejsca w żadnym klubie? Nawet na zapleczu ekstraklasy? Tychy, Katowice, Zabrze, Mielec… Nigdzie nie chcą Adamka? O co chodzi?

– Słyszeliśmy, że jest temat Kamila Adamka w Stali. To prawda? – pytamy trenera Zbigniewa Smółkę.
– Nie ma. Był, ale bardzo szybko upadł. Gdy tylko usłyszałem, jakie żądania ma menedżer piłkarza – jakiej żąda prowizji dla siebie i ile chce dla piłkarza za sam podpis – od razu się rozłączyłem. Nie chciałem już nawet rozmawiać. To jakieś szaleństwo. Nie wiem, czy jego menedżer zwariował, ale wygląda na to, że psuje chłopakowi karierę. Kamil zamiast z jakimś zespołem przygotowywać się do sezonu, szuka klubu, który spełni oczekiwania jego menedżera. To jest chore – mówi Smółka.

Nie da się ukryć, że w jego Stali taki Adamek z pewnością by się przydał. Szczególnie, że w Mielcu zaczęła się budowa zupełnie nowej drużyny. – Prawdę mówiąc, to wcale się jeszcze nie zaczęła, bo ja muszę poczekać, aż nachapią się inni, możniejsi i zobaczyć, co wypadnie z wagonów i będzie do wzięcia. Bo to nie jest tak, że do Stali piłkarze walą drzwiami i oknami. Tak czy inaczej, muszę kleić wszystko od nowa, bo brutalnie rozebrali mi drużynę. Odeszło sześciu ludzi z pierwszego składu: Milekić, Panajotow, Kolew, Drzazga, Radulj i Sobczak, a nie wiem, czy na tym się skończy – obrazowo tłumaczy Smółka.

Tak więc Adamka – przynajmniej na takich warunkach – w Mielcu nie będzie. Piłkarz po tym, jak skończył mu się kontrakt z Wigrami, trenuje sam i szuka klubu. Był temat GKS Katowice, ale tam po zatrudnieniu trenera Piotra Mandrysza zakontraktowano na pozycję napastnika Wojciecha Kędziorę. Był też w GKS Tychy, jednak Adamka „ubiegł” Michał Fidziukiewicz, który przecież mógł zostać w Sosnowcu, ale zaśpiewał tam – jak mówi trener Dariusz Banasik – „strasznie dużo”. – Kończył mu się kontrakt i zagrał va banque – opowiadał nam szkoleniowiec Zagłębia. Tychy oczekiwania Fidziukiewicza jednak spełniły, a Adamek wciąż szuka. Pojawił się więc temat Stali Mielec, ale już wiemy, że szybko przestał być aktualny. Teraz piłkarz pojawił się na sparingu Górnika Zabrze. Ale dla zabrzan transferowym priorytetem jest ponoć w tej chwili inny były gracz Wigier Suwałki – Damian Kądzior.

Inne artykuły o: I Liga | Stal Mielec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli