421 km rowerem, w wyścigu o zdrowie dziecka

Autor wpisu: 4 października 2018 15:49

Ktoś powiedziałby, że z Suwałk do Łodzi jest daleko? To prawda – 421 km, czyli daleko. Ale nie… za daleko. Nie za daleko, żeby ten duży dystans przejechać… rowerem. I wcale nie chodzi o zawodowych kolarzy, bo nawet w Tour de France cykliści nie mają tak długich etapów. Kto zatem podejmie się tego wyzwania? Jeden z trenerów Akademii Piłkarskiej Wigier Suwałki, Łukasz Jutkiewicz, wybiera się na dwóch kółkach na mecz 1. ligi ŁKS – Wigry Suwałki, a swoją akcją chce zachęcić do wpłat na leczenie małej Lenki, 6-letniej dziewczynki, która potrzebuje pomocy ze strony dobrych ludzkich serc.

Mecz ŁKS-u z Wigrami odbędzie się w najbliższą sobotę o 15.00, ale pan Łukasz wyruszy z Suwałk już w piątek, by finiszować na łódzkim stadionie jeszcze przed rozpoczęciem spotkania.
Ten sam śmiałek swego czasu wybrał się już na mecz Wigier ze Stomilem do Olsztyna w ubiegłym sezonie. O tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ
Pedałował wówczas prawie 200 kilometrów w deszczu i zimnie, cały dystans walczył z podmuchami porywistego wiatru i oblepiającym błotem. Dał radę! Dojechał! Ale meczu i tak nie zobaczył, bo spotkanie nie zostało rozegrane. Odwołano je z powodu ulewnego deszczu i złego stanu murawy. Co gorsza, tamten mecz przełożono, ale w przełożonym terminie… znów go nie rozegrano, tym razem ze względu na opady… śniegu.
Jednak w najbliższą sobotę śnieg ani deszcz nie pokrzyżują planów 1.ligowców.
Plan jest taki, aby dojechać do odległej o ponad 400 km Łodzi w 24 godziny. Głównym celem wyjazdu jest pomoc Lence, 6-letniej dziewczynce, która urodziła się z dysplazją kręgowo-nasadowo-przynasadową. Choroba ta spowodowała uszkodzenie kręgosłupa, nasad oraz przynasad kości długich.
30 sierpnia tego roku Lenka przeszła operację dwóch nóżek, podczas której Dr Dror Paley z Florydy „naprawił” jej kości udowe. Początkowo miała być zoperowana tylko jedna noga, ale podczas trwania tego poważnego zabiegu dr Paley podjął decyzję, że będzie operował jednak od razu obie nogi.
Decyzja ta spowodowała, iż rodzice będą musieli zapłacić za wykonanie operacji także na drugiej nóżce dziecka, o pół roku wcześniej niż było to planowane. Koszt operacji na razie niestety nie jest znany. Lenka dzięki tej operacji ma kości udowe jak zdrowe dziecko.
Za miesiąc Lenka będzie też wymagała codziennej bardzo kosztownej rehabilitacji w celu powrotu do chodzenia. Założeniem jest zebranie min. 10 zł za każdy przejechany kilometr. Zachęcamy do wpłat oraz do obserwowania całej akcji i jej propagowania.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Fundacja Zdążyć z Pomocą
w tytule wpłaty prosimy podać: 23713 LASOTA LENA

Akcja ma swoje wydarzenie na Facebooku.

Inne artykuły o: I Liga | Wigry Suwałki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli