200 kilometrów rowerem z Suwałk na mecz Wigier. I na darmo…

Autor wpisu: 28 października 2017 19:18

Jeden z trenerów Akademii Piłkarskiej Wigier Suwałki wybrał się rowerem do Olsztyna na mecz ze Stomilem. I przejechał się… na darmo, bo mecz odwołano. Z powodu ulewnego deszczu i stanu murawy.

194 kilometry z kawałkiem – tyle pokazał licznik zamontowany na rowerze. Tyle trzeba było pokonać, by dotrzeć na sobotni mecz Wigier w Olsztynie ze Stomilem. Takiego zadania podjął się jeden z trenerów Akademii Piłkarskiej Wigier Suwałki.

Może nie ekstremalnego zważywszy na samą odległość, ale wymagającego poświęcenia zważywszy na deszczowo-błotniste warunki pogodowe.

Na dodatek wyprawa skończyła się fiaskiem, rzec można, bo co prawda śmiałek z AP Wigry do Olsztyna dotarł, ale meczu nie obejrzał. „Zamknięte, mecz odwołany” – tyle sobie mógł przeczytać na zatrzaśniętych bramach stadionu.

To efekt fatalnej pogody i równie fatalnego stanu boiska. Nie pierwszy raz w Olsztynie się zdarza, że murawa nie wytrzymuje zderzenia z pogodą, ale też faktem jest, że podobne obrazki w tym sezonie mieliśmy już i na innych stadionach:

W pierwszym odruchu zespoły miały nawet ochotę zagrać mimo tak niesprzyjających warunków, ale decyzję o odwołaniu meczu podjęli sędzia i obserwator PZPN. – Nie ma co się na to denerwować. Faktycznie najpierw chcieliśmy, by mecz się jednak odbył, ale decyzja o odwołaniu koniec końców okazała się słuszną. Deszcz znów zaczął padać i gra w takich warunkach mogła narażać niepotrzebnie zdrowie piłkarzy – przyznaje trener Wigier Artur Skowronek.

Narażać zdrowia piłkarzy oczywiście sensu nie było, ale pytanie czy zarządcy stadionu nie mogli lepiej przygotować się na niesprzyjające warunki pogodowe. I czy dostali burę za nieprzygotowanie. Choćby taką, jaką całkiem niedawno miejski OSiR w Mielcu od trenera Zbigniewa Smółki. Mimo że tam mecz rozegrano.
PZPN będzie musiał wyznaczyć nowy termin. Ciekawe, czy wtedy śmiałek z AP Wigry Suwałki znów wyruszy w drogę rowerem…

Inne artykuły o: I Liga | Stomil Olsztyn | Wigry Suwałki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli