10. kolejka: Dolcan wraca na lidera

Autor wpisu: 7 października 2015 06:57

Dolcan odzyskał pozycję lidera. Zapewniły mu ją skromna wygrana w Suwałkach oraz sroga lekcja, jaką Stomilowi udzielił Zawisza. Najciekawiej było jednak w derbach Katowic.

Gdzie jest ta Gieksa? – niosło się przy Bukowej, gdzie GKS zremisował 2:2 z  Rozwojem. Na ławce gospodarzy trenera Piotra Piekarczyka, który w tygodniu podał się do dymisji, zastąpił duet Ireneusz Kościelniak i Janusz Jojko. Ten pierwszy zapowiadał przed spotkaniem ofensywniejszą postawę drużyny. – Potencjał tego zespołu z całą pewnością pozwala na taką grę – mówił. Plany jednak sobie, a życie sobie. Zresztą zarówno Kościelniak, jak i Jojko musieli zdawać sobie sprawę, że pracują tymczasowo. O tym, że działacze szukają szkoleniowca, świadczył chociażby fakt, że na trybunach pojawiło się kilku trenerów, m.in. Jerzy Brzęczek, Dariusz Dudek, Piotr Stach i Jan Żurek. W poniedziałek oficjalnie ogłoszono, że GKS poprowadzi ten pierwszy.
W Bydgoszczy lekcję pokory zaliczył dotychczasowy lider. Stomil dzielnie trzymał się do 43. minuty. Wówczas prowadzenie Zawiszy dał Szymon Lewicki. Ten sam piłkarz w 81. minucie ustalił wynik spotkania, a kwadrans wcześniej bramkarza olsztynian pokonał Sylwester Patejuk. Spadkowicz wdrapał się tym samym na miejsce gwarantujące awans (jest drugi) i zapewne nie zamierza na tym poprzestać.
Zawiszę wyprzedza Dolcan, który pokonał na wyjeździe Wigry. Zespół z Suwałk, po dymisji trenera Zbigniewa Kaczmarka, poprowadził duet Donatas Vencevicius – Andrzej Olszewski. Zwycięskiego gola po kapitalnej kontrze strzelił Damian Kądzior. Gospodarze nie potrafili wyrównać nawet po tym, jak czerwoną kartką został ukarany Damian Świerblewski (84. minuta).

Wyniki 10. kolejki (25– 27.9.2015)
Wigry Suwałki – Dolcan Ząbki 0:1
Kądzior 64′
Chrobry GłogówChojniczanka 0:1
Zawistowski 10′
Zawisza Bydgoszcz Stomil Olsztyn 3:0
Lewicki 44′ i 81′, Patejuk 61′
Wisła Płock – Bytovia 2:1
Reca 26′, Lebedyński 76′ – Klichowicz 75′
GKS Katowice – Rozwój Katowice 2:2
Iwan 10, Praznovsky 38′ – Kopczyk 26′, Wróbel 55′
Arka GdyniaSandecja Nowy Sącz 2:1
Abbott 46′, Nalepa 60′ – Aleksander 21′
Miedź Legnica – Pogoń Siedlce 1:1
Łobodziński 89′ – Dmowski 34′
MKS Kluczbork – GKS Bełchatów 0:0
Zagłębie Sosnowiec – Olimpia Grudziądz 0:0

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli