To już dziś! Gra pierwsza liga, rusza Vitasport Fantasy 1. Liga! Rywalizujcie o prestiż i nagrody

Autor wpisu: 3 marca 2017 08:40

To jest TEN dzień. Na boiska wraca Nice 1. Liga, a u nas wraca zabawa Vitasport Fantasy 1. LIGA. Interesujesz się pierwszą ligą, kibicujesz któremuś z zespołów? Spróbuj swych sił w zabawie w menedżera! Zdobywaj prestiż i nagrody. Zmierz się z prawdziwymi piłkarzami, którzy tez bawią się z nami. Ruszamy!

I ci prawdziwi piłkarze faktycznie mają, za przeproszeniem, łby nie od parady. Przypominamy, że pierwszą, jesienną edycję wygrał Jarosław Ratajczak, obrońca Stomilu Olsztyn, który zawsze miał w drużynie… siebie. Przy okazji tu porady mistrza menedżerów pierwszej ligi: „Jak to się robi”.

Skoro zaczynamy zabawę, to garść przypomnień i istotnych wskazówek. Pierwsza i absolutnie najważniejsza: zakładajcie drużyny KONIECZNIE jeszcze dziś (to jest piątek, 3 marca) do godziny 20.30. Do zabawy można co prawda dołączyć w każdym momencie, tyle że po tym terminie nie będzie można już zapunktować w pierwszej tegorocznej kolejce. Co na starcie stawia w gorszej sytuacji – ileś punktów ucieknie.
Drugie, co istotne związane z tą datą:
tylko do tego czasu można założyć w konkursie ligę prywatną head-to-head, albo się do takiej zapisać, bo chwilę po deadlinie w tychże ligach nastąpi rozpisanie zestawu par na całą rundą. Będziemy zatem wiedzieć, z kim rywalizujemy w 21. kolejce, a nawet w 34. To się już nie zmieni, czyli te ligi pozostaną zamknięte.

I tu dochodzimy do kwestii zasadniczej – wasz zespół już z racji samego jego założenia jest notowany w kilku oczywistych klasyfikacjach:
– generalnej, czyli tej najważniejszej wyznaczającej pozycję w rankingu;
– klubowej (tej, do której zgłosiliście zespół);
– miesiąca;
– kolejki.
Oprócz tego już z własnej woli można dołączyć jeszcze do kilku klasyfikacji/lig:
– na przykład forBET, Alkomat.EU, gdzie do wygrania są odpowiednie nagrody ufundowane przez sponsorów (więcej o tym TUTAJ);
– od 22. kolejki prawdziwej Nice 1. Liga, czyli od trzeciej w tym roku, ruszy FORBET CUP. Szczegóły: więcej o nich TUTAJ
– każdy menedżer może dołączyć do 10 innych lig prywatnych;
– każdy menedżer może też założyć własną ligę prywatną i zaprosić do niej znajomych lub innych uczestników konkursu. Są dwa rodzaje lig – klasyczne i head-to-head;
– wreszcie każdy menedżer może też wyzwać innego menedżera na pojedynek. To też zupełnie oddzielna zabawa.

Podstawowa różnica między typami klasyfikacji jest następująca:
W lidze klasycznej zespoły tworzą ranking, w którym o kolejności w tabeli decyduje liczba punktów w całym konkursie. Ligi klasyczne mają swój własny ranking. Suma punktów piętnastu najlepszych zespołów wyznacza miejsce ligi w klasyfikacji. Do ligi klasycznej można dołączyć w dowolnym momencie w trakcie edycji.
Zaś drużyny biorące udział w lidze head-to-head utworzą do końca edycji zestawy par. Za zwycięstwo w bezpośrednim starciu przyznajemy 3 punkty, za remis 1 punkt – i to jest podstawa klasyfikacji. W tym wypadku czas na założenie ligi, a także dołączenie do niej, jest tylko do momentu rozpoczęcia pierwszej kolejki danej edycji.

Pełny zbiór zasad i reguł punktacji Vitasport Fantasy 1. Liga pod TYM linkiem

Co jeszcze bardzo istotnego?
Często pojawia się takie pytanie: Co, jeśli może nie zagrać mój podstawowy zawodnik, ale w rezerwie mam piłkarza, który na pewno zagra? Kiedy mogę spodziewać się dopisania dorobku punktowego rezerwowego?
W tym wypadku pamiętajcie, że ewentualne punkty rezerwowych lub podwójne punkty zastępcy kapitana (jeśli nie zagra kapitan), są doliczane do dorobku drużyny dopiero po ostatnim meczu danej kolejki, czyli zazwyczaj w niedzielę wieczorem (jeśli ostatni mecz jest w poniedziałek – wiadomo: w poniedziałek).

Ważne też jest, że do środy wyniki są NIEOFICJALNE, bo do tego czasu są weryfikowane statystyki (kartki i co najważniejsze – asysty).

Tyle istotnych uwag na start, ale bądźcie z nami, bo w trakcie rundy mogą powstać dodatkowe rankingi z nagrodami. Dlatego warto zaglądać na FF i działu wiadomości tutaj http://fantasy.futbolfejs.pl/news

Inne artykuły o: fantasy 1Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli