Fantasy 1. Liga. Kto zagra, kto nie zagra… Ściągawka przed siódmą kolejką

Autor wpisu: 2 września 2016 10:03

Dziś początek siódmej kolejki pierwszej ligi, ale uwaga – jest trochę zamieszania w terminarzu, bo dwa mecze zostały przełożone na 14 września, a jeden odbędzie się we wtorek. Co to oznacza dla menedżerów Fantasy 1. Liga? Poniżej wyjaśniamy. Publikujemy też ściągawkę o stanie kadrowym tych zespołów, których mecze w piątek, sobotę i we wtorek. 

Na początek wyjaśnienie dotyczące przełożenia terminów kilku spotkań w tej kolejce. Mecz Pogoni z Drutexem-Bytovią odbędzie się 6 września, we wtorek. W tym przypadku nie ma żadnych niejasności, bo do spotkania dojdzie przed startem ósmej kolejki. Menedżerowie konkursu i tak zazwyczaj transfery wykonują środa-piątek.
Galimatias robi się z kolejnymi dwoma meczami: Sandecja – Olimpia i Górnik – MKS Kluczbork. Oba te spotkania dopiero 14. września, a więc po meczach 8. kolejki. Jak zatem menedżerowie konkursu powinni postępować?
Do piątku, do godz. 17.45, robimy transfery na 7. kolejkę – tak jak zawsze. Bierzemy pod uwagę wszystkie dziewięć meczów. Wszystkie nasze zmiany i transfery zostają na tę kolejkę zapisane, a klasyfikacje konkursowe do czasu rozegrania obu spotkań z 14 września pozostają nieoficjalne.
Po zakończeniu piątkowo-sobotnich meczów 7. kolejki (a także tego wtorkowego) normalnie wykonujemy zmiany i transfery na 8. kolejkę. Możemy nawet sprzedawać piłkarzy Sandecji, Olimpii, Górnika i MKS. Jeżeli mieliśmy ich w składzie na 7. kolejkę, to 14. września ich punkty zostaną nam dodane, nawet jeśli tego dnia nie będziemy mieli ich w składzie. Oni zostali zapisani w naszych wyjściowych składach na 7. kolejkę.
Oczywiście istnieje ryzyko, że któryś z tych piłkarzy dozna kontuzji w 8. kolejce i nie zagra w meczu zaległym 7. kolejki, rozgrywanym później. Ale po to właśnie są piłkarze rezerwowi w konkursie, żeby ich zastępować w takich sytuacjach, no a my jesteśmy menedżerami i wielokrotnie stajemy przed dylematami… Mamy nadzieję, że wszystko już jasne.
A teraz meldunki o stanie kadrowym z klubów, które zagrają w piątek, sobotę i wtorek:

Chojniczanka:
Wciąż kontuzjowany jest Przemysław Pietruszka. Pozostali piłkarze do dyspozycji trenera.

Chrobry Głogów:
Przypominamy, że rundę jesienną z głowy ma Michał Michalec. Reszta kadry do dyspozycji trenera.

Drutex-Bytovia:
Nie ma problemów z absencjami.

GKS Katowice:
Przewlekłe urazy leczą: Adrian Franczak i Przemysław Sawicki. Pozostali piłkarze do dyspozycji trenera.

GKS Tychy:
Bartosz Rutkowski jest po operacji kolana i na pewno nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z liderem. Reszta kadry do dyspozycji trenera.

Górnik Zabrze:
Mecz 7. kolejki rozegra dopiero 14 września.

Miedź Legnica:
Do kadry U-20 został powołany Damian Rasak. Długotrwałe kontuzje eliminują z gry: Wojciecha Łobodzińskiego i Błażeja Telichowskiego. Reszta do dyspozycji trenera. Do meczowej osiemnastki wejdzie z pewnością nowy nabytek legniczan Mariusz Rybicki, natomiast raczej nie zagra jeszcze inny nowy piłkarz – Jonathan de Amo. Miedź wciąż czeka na jego certyfikat.

MKS Kluczbork:
Mecz 7. kolejki rozegra dopiero 14 września.

Olimpia Grudziądz:
Mecz 7. kolejki rozegra dopiero 14 września.

Podbeskidzie Bielsko-Biała:
Daniel Mikołajewski został powołany do kadry U-18, a Adam Deja leczy uraz. Pozostali piłkarze do dyspozycji trenera.

Pogoń Siedlce:
Nie zagrają na pewno: kontuzjowany Łukasz Wójcik i powołany do kadry U-20 Rafał Makowski. Pozostali zawodnicy do dyspozycji trenera.

Sandecja Nowy Sącz:
Mecz 7. kolejki rozegra dopiero 14 września.

Stal Mielec:
Beniaminek musi sobie radzić bez swojego kapitana. Z gry z powodu kontuzji wypadł Jakub Żubrowski. Problemy zdrowotne po meczu w Suwałkach miał też Tomasz Prejs, ale on powinien już być do dyspozycji trenera.

Stomil Olsztyn:
Na uraz mięśniowy narzeka Tomasz Zahorski i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Pozostali piłkarze do dyspozycji trenera.

Wigry Suwałki:
W Tychach na pewno nie zagra Miłosz Kozak powołany do kadry U-20. Reszta do dyspozycji trenera.

Wisła Puławy:
Wciąż nie może grać kontuzjowany Mateusz Pielach. Dołączył do niego Sebastian Głaz. Pozostali zawodnicy do dyspozycji trenera.

Zagłębie Sosnowiec:
W tej kolejce nie zagra Robert Bartczak powołany do kadry U-20 i kontuzjowany Jovan Ninković. Przypominamy też, że rundę jesienną z głowy ma Michał Fidziukiewicz. Reszta kadry do dyspozycji trenera.

Znicz Pruszków:
Kontuzję leczy Bartosz Jaroch. Pozostali piłkarze do dyspozycji trenera.

Jeśli wiecie więcej i chcecie się tą wiedzą podzielić, zapraszamy. Piszcie w komentarzach lub bezpośrednio do nas, do redakcji na adres kontakt@futbolfejs.pl. My na bieżąco będziemy starali się weryfikować informacje dotyczące stanu personalnego każdego pierwszoligowca i w razie nowych wieści natychmiast je publikować. Tak, byście mogli zareagować zmianami w waszych składach. Powodzenia!

Inne artykuły o: fantasy 1Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli