Fantasy 1.Liga – 10 ważnych pytań i odpowiedzi po pierwszej kolejce

Autor wpisu: 2 sierpnia 2016 07:53

Nasza zabawa pod nazwą FANTASY FUTBOLFEJS 1. LIGA szybko przypadła Wam do gustu. Zakładacie drużyny, tworzycie ligi prywatne i zapraszacie znajomych, sprawdzacie statystyki meczowe oraz przeglądacie rankingi. Emocje rosną z każdym meczem, bo otrzymujemy od Was wiele zapytań odnośnie zasad punktacji czy rankingów.

Teraz mamy garść ważnych informacji dla tych, którzy już z nami rywalizują, ale także dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają, czy warto. Oto wszystko, co należy wiedzieć o menedżerze po pierwszej kolejce i przed kolejnymi w rundzie jesiennej:

1. Czy warto dołączyć jeszcze do konkursu, skoro nie zdążyłem przed 1. kolejką?
Zdecydowanie tak. Przystąpić do zabawy można w dowolnym momencie, chociaż oczywiście im później, tym mniejsza szansa na sukces w klasyfikacji generalnej. Ale można przecież rywalizować o nagrody miesiąca (nagradzamy gotówką aż trzech najlepszych) oraz o nagrody kolejki (również gotówka). W Fantasy Futbolfejs 1. Lidze zawsze można coś wygrać. O kolejnych aktywnościach (np. Puchar Ligi) będziemy Was informować. Tam też będą nagrody.
No i najważniejsze – chodzi przecież, a może przede wszystkim, o dobrą zabawę i możliwość zweryfikowania swojej wiedzy na temat rozgrywek 1. ligi. A że przy okazji okażemy się lepsi od kolegi z osiedla, czy kumpla, z którym chodzimy na mecze, to już powód do dumy.

foto_1

2. Słabo zapunktowałem, czy mogę zrobić transfery?
Oczywiście. Przed KAŻDĄ KOLEJKĄ można za darmo przeprowadzić dwa transfery. Za darmo to znaczy bez prowizji. Jednak każdy kolejny transfer to strata trzech punktów z dorobku najbliższej rundy spotkań. Dlatego zastanówcie się 10 razy, czy warto radykalnie zmieniać swój skład już teraz. Może wystarczy rozłożyć wymianę piłkarzy na raty. A nuż któryś z obecnych w składzie wystrzeli z punktami…

3. Dokonałem w ciągu tygodnia transferów, ale przed startem kolejki uznałem, że chciałbym jednak zmienić te wcześniejsze. Co teraz?
Do dzieła. Dokonajcie transferów powrotnych i zróbcie nowe. Na koniec liczy się różnica w Waszym składzie między kolejką wcześniejszą a bieżącą. Jeżeli w składzie po roszadach będzie dwóch nowych piłkarzy, to tak jakbyście dokonali dwóch transferów, a więc prowizja nie zostanie pobrana. Jeżeli różnica w składach między poprzednią kolejką a bieżącą będzie wynosić trzech piłkarzy, to prowizja wyniesie -3.

4. Gdzie kliknąć, żeby wejść w transfery?
Przycisk ZRÓB TRANSFERY jest w boksach po prawej stronie. W trakcie kolejki nie jest widoczny od razu, najpierw trzeba kliknąć w przycisk SKŁAD DRUŻYNY. To celowe działanie z naszej strony. Nie zachęcamy Was do szybkich roszad w składzie. Poczekajcie, aż kolejka się zakończy, spójrzcie w terminarz najbliższej rundy spotkań, obejrzyjcie naszego PIERWSZOLIGOWCA, poczytajcie newsy na naszym portalu w dziale I LIGA. Oczywiście nie zostawiajcie zmian w składach na ostatnią chwilę, ale przemyślcie dokładnie działania, w końcu to Wy jesteście menedżerami. Niech wybór kapitana na nadchodzącą kolejkę będzie jedną z najważniejszych decyzji w tygodniu.

FOTO_2

5. Gdzie sprawdzić dokonane transfery?
Jak już wejdziecie w transfery, to pod boiskiem znajduje się przycisk HISTORIA TRANSFERÓW.

FOTO_3

6. Gdzie podejrzeć transfery wykonane przez innych menedżerów?
Będąc w rankingach, klikamy w interesujący nas zespół, a następnie w link Prowizja za transfery znajdujący się po prawej stronie w sekcji X. kolejka – info.

FOTO_4

7. Czy mogę stworzyć jeszcze jeden zespół? Bo ten obecny nie spełnia nadziei.
Oczywiście. Wystarczy po zalogowaniu w prawym górnym rogu kliknąć w menu MOJE DRUŻYNY, a następnie w “+ dodaj nową”. Możecie mieć w sumie 5 drużyn, wszystkie ZA DARMO.

FOTO_5

8. Nie zagrał mój piłkarz ze składu podstawowego, ale wystąpił w kolejce zawodnik z rezerwy. Dlaczego nie podliczono od razu jego punktów?
Pamiętajcie, że ewentualne punkty rezerwowych lub podwojone punkty wicekapitana, jeśli nie zagra kapitan, są doliczane do dorobku drużyny dopiero po ostatnim meczu danej kolejki!

9. Zauważyłem brak asysty w punktacji mojego piłkarza. Co teraz?
Jeżeli asysta była, to na pewno zostanie uwzględniona. Nie z każdego meczu są skróty spotkań, a w relacjach na żywo mogą zdarzać się błędy. Dlatego weryfikacja asyst może potrwać nawet do wtorku.

10. Gdzie mogę na bieżąco śledzić informacje dotyczące Fantasy Futbolfejs 1. Liga?
Najlepiej na naszym dedykowanym profilu na FACEBOOKU. Sporo informacji znajdziecie także na naszym Twitterze i oczywiście w dziale I LIGA.

Inne artykuły o: fantasy 1Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli