Jagiełło na Saint-Denis

Autor wpisu: 15 czerwca 2016 16:15

Cieszył się będę ogromnie z wygranej Polaków, ale jak przegrają, to nie wyrzucę lodówki przez okno, bo jest marki Bosch.

Mecz z Niemcami nadchodzi. Może Lőw drapie się po tyłku w przeczuciu nadciągającego skopania tyłka. Trzymam za to kciuki i kibicował będę niezawodnie.

Już odprasowałem biało-czerwoną koszulkę i nie zamierzam widowiska opuścić. Bo to ważny mecz, a może nawet jeszcze ważniejszy. I co byśmy nie mówili, narodowa aktywacja schlebia Niemcom. Osobiście nie mam z tym problemu. Zwycięstwo jedną bramką nad Niemcami cieszy znakomicie bardziej niż dokopanie dziesięć do zera San Marino. Żadna chwała w biciu słabszego, ale dowalenie silniejszemu to już powód do dumy. I dlatego jak wygramy (bo wygramy), to będę darł gębę jak obłąkany aż do utraty głosu. Tylko gdzieś jest cienka granica pomiędzy kibicowaniem naszym a szaleństwem. TVP 2 przed meczem daje Krzyżaków. Rozumiem, że ku pokrzepieniu serc, ale to jest tylko mecz na EURO! Nie dajmy się zwariować. Fajnie, że Bruner wysłał Krzyżakom dwa nagie miecze, a Janko naciął Germańców jak zboża, tylko jak to się ma do prędkości światła? A jak w dalszym etapie rozgrywek spotkamy się ze Szwecją, to Potop będą emitować?
Gmach TVP nie jest wysoki, ale może ktoś mógłby spotkać zdrowy rozsądek w czasie jazdy windą. Cieszył się będę ogromnie z wygranej Polaków, ale jak przegrają, to nie wyrzucę lodówki przez okno, bo jest marki Bosch. Nie przestanę pić francuskiego wina, gdy nie uda się pokonać Francji, ani nie znienawidzę chorwackiego wybrzeża dlatego, że Chorwacja nam nie uległa.
Aurea mediocritas – zachowajmy złoty środek, do czego namawiał Horacy. To, czy wygramy, nie spowoduje, że rzeki przestaną płynąć, a słońce zajdzie w środku dnia. Następny dzień znów będzie zwyczajny. I choć miło nosić biało-czerwoną koszulkę, to następnego dnia znów, o ile ból głowy pozwoli, pójdziemy kupić bułki, zatankujemy samochód i pojedziemy do pracy. Tak samo jak zwykły Helmut czy Swen. Nie dajmy się zwariować, to nie jest atak Hunów na Rzym zwiastujący koniec cywilizacji i świata, jaki znamy. To mecz piłki nożnej.

Inne artykuły o: Blogi | Euro 2016

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli