Znalazł się chętny na Chukwu – Legia negocjuje sprzedaż Nigeryjczyka

Autor wpisu: 13 lutego 2018 17:36

Teraz to chyba najważniejszy transferowy cel mistrzów Polski – upchnąć komuś Daniela Chimę Chukwu. W Legii wyczekiwali ofert na Nigeryjczyka i niewykluczone, że wreszcie się doczekali. I to oferty poważnej, a nie lekko-połśmiesznej, jak było to w przypadku KS Blizne. Ta oferta pochodzić ma z Norwegii.

Tamtejsze media już od jakiegoś czasu „żyją” ewentualnym powrotem Chukwu, szukając mu miejsca w którymś z norweskich klubów. Niedawno przypomniano, że za piłkarzem stęsknił się Ole Gunnar Solskjaer. Zacytowano wypowiedź trenera Molde, w której przyznał: – Nigdy nie ukrywaliśmy, że chcemy Chukwu z powrotem. Zresztą on sam wyrażał chęć gry u nas.

Ale to nie do Molde Chukwu ma trafić, ale do Brann Bergen. Klub ma poważne problemy z napastnikami i jest podobno bardzo poważnie zainteresowany ściągnięciem Nigeryjczyka. O sprawie informuje „Super Express” pisząc: Sprawdziliśmy to w bardzo dobrym źródle i możemy przekazać kibicom z Łazienkowskiej dobre wieści: rzeczywiście szansa na to, że Chukwu opuści Legię na dniach jest duża. Nieoficjalnie usłyszeliśmy, że Legia chętnie odda Chimę do Norwegii, a Norwegowie chętnie go wezmą. To wszystko sprawia, iż – jeśli nie stanie się po drodze nic nieoczekiwanego – obie strony osiągną porozumienie.
A według norweskich mediów, przedstawiciel Brann przebywa już w Warszawie i negocjuje szczegóły sprowadzenia Chukwu.

W Legii nikt zapewne nie będzie tych negocjacji przeciągał, bo przecież w przypadku tego zawodnika nikt nie liczy na jakiś wielki zysk. Chodzi raczej o to, by zminimalizować straty i – za przeproszeniem – pozbyć się balastu. Chukwu zarabia w Warszawie 700 tys. euro rocznie, ale jego wkład w punkty, jakie Legia uzbierała w poprzednim roku w lidze, jest praktycznie żaden (dziewięć spotkań, ani jednej bramki). Romeo Jozak już dawno dał do zrozumienia, że nie wiąże z tym zawodnikiem żadnych planów, więc piłkarz jest do wzięcia. Tak więc bardzo możliwe, że jeszcze w tym tygodniu Legia sprzeda piłkarza, który okazał się jednym z największych transferowych niewypałów ostatnich lat nie tylko w Warszawie, ale w całej ekstraklasie.

A Chukwu akurat w Norwegii radził sobie o niebo lepiej niż w Warszawie. W Molde występował przez cztery lata (od 2010 do 2014) – rozegrał tam ponad 100 ligowych spotkań i zdobył 32 bramki.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli