Zamknięty stadion (na chwilę) i kara finansowa dla Cracovii. Nie za łagodnie?

Autor wpisu: 14 grudnia 2017 18:26

Nie ukrywamy – czekaliśmy dziś na kary dla Cracovii od Komisji Ligi Ekstraklasy. Wyrok? Rekordowa grzywna finansowa i zamknięcie stadionu, ale… tylko na chwilę. Liczyliśmy jednak na więcej. Mamy nadzieję, że to nie koniec kar – teraz czas na szybkie rozpatrzenie sprawy przez policję i sądy. Bo klub płaci za swoje grzechy zaniechania i błędy organizacyjne. A surowe kary dla sprawców tego skandalu?

Komisja podjęła decyzje po niespełna 24 godzinach od haniebnych wydarzeń z Krakowa.
„Na Cracovię nałożono karę zamknięcia stadionu podczas dwóch meczów Lotto Ekstraklasy oraz podczas jednego, najbliższego meczu z Wisłą Kraków oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych”.
To najwyższa kara finansowa w historii ekstraklasy. Na wymienione mecze będą mogły wejść tylko osoby do 16. roku życia wraz z opiekunami (na warunkach określonych przez Komisję). Do końca sezonu kibice Cracovii nie będą mogli uczestniczyć w żadnym wyjazdowym meczu swojej drużyny.
Cracovii przysługuje odwołanie od decyzji Komisji.

Komisja Ligi ukarała dzisiaj także Piasta Gliwice za zachowanie kibiców podczas meczu z Legią (tu: raca w Arkadiusza Malarza – kara zakazu wejścia na jeden mecz domowy dla wszystkich osób, które na meczu z Legią znajdowały się w sektorach P i R). Ukarany został także Górnik Zabrze za spotkanie z Lechią – 15 tysięcy złotych.

Z kolei Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła decyzję o odjęciu jednego punktu w bieżącym sezonie oraz o karze finansowej w wysokości 200 tys. zł dla Lechii Gdańsk. Kara dotyczy kryterium F.09, czyli przeterminowanych zobowiązań finansowych.

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa | Lechia Gdańsk

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli