Zagłębie Lubin przemiana – film motywacyjny

Autor wpisu: 22 lipca 2016 07:13

Tak rodziło się Zagłębie Lubin, czyli niezwykły film motywacyjny. Wyjątkowo aktualny po czwartkowym horrorze pucharowym, z tak szczęśliwym zakończeniem dla lubinian. Gdy się obejrzy ten reportaż, łatwiej zrozumieć determinację i siłę psychiczną ekipy Piotra Stokowca.

To prawdziwy skarb! Rzadko pojawia się szansa, żeby zajrzeć za kulisy pracy trenerów ligowych, żeby poznać tajniki ich warsztatu. Za chwilę obejrzycie film motywacyjny przygotowany przez sztab trenerski Zagłębia Lubin. Pokazuje on przemianę, jaką przeszła drużyna od spadku z Ekstraklasy, poprzez sezon w I lidze, aż do powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Film pokazuje, jak zmieniała się drużyna i jak zmieniał się klub. Zaczyna się od mocnej, miażdżącej, felietonowej krytyki Cezarego „z pazurem” Kowalskiego  z Polsatu: „Grupa najemników, udająca profesjonalny zespół, niepołączona  żadnym sentymentem czy sportową ambicją. Zjeżdżają się z całego świata, kasują i rozjeżdżają”.  Czy można bardziej krytycznie?
A jest jeszcze o piłkarskim „szrocie”, jest wściekłość kibiców, spadek, spuszczone głowy zawodników. Jest coś, co dziś brzmi jak senny koszmar, ale to się naprawdę działo w Lubinie. Tytuł z gazety przypomina jak memento: „Pobity piłkarz i zniszczony samochód. Kibice mszczą się na zawodnikach Zagłębia Lubin?”. Petardy, race, walkower.
Efektowna muzyka brzmi jak  zapis pacjenta na EKG. Dźwięk podkreśla, że zbliża się zawał. Gorzej być nie może…
I wtedy – wraz z wyciem górniczej syreny – przychodzi wybudzenie, otrzeźwienie. Przeszłość trzeba zburzyć (nie tylko symbolicznie), a teraźniejszość zbudować na gruzach, od początku. Widzimy nowych ludzi, nowych piłkarzy, trenerów. Nową, lepszą atmosferę. Widzimy, że wyświechtane hasło „team spirit”, może istnieć naprawdę. Oglądamy ludzi, którzy rzeczywiście się lubią i potrafią płynąć w jednym kierunku. I nawet zrobić meksykańską falę w autokarze.
Może to jest właśnie jest największa siła tej drużyny, która w rundzie finałowej minionego sezonu grała znakomicie, zdobyła brązowy medal i awansowała do europejskich pucharów.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Wideo | Zagłębie Lublin

  • Arthur

    I takie treningi dają sukces piłkarski,Bravo Zagłębie , kibice z New yorku patrzą na was

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli