Wyniki badań Makuszewskiego brzmią jak wyrok. Koniec marzeń o mundialu

Autor wpisu: 11 grudnia 2017 19:42

Jakoś tak do samego końca liczyliśmy, że jednak najgorsze diagnozy się nie potwierdzą… Niestety, piłkarz Lecha Poznań, a ostatnio także reprezentacji Polski, Maciej Makuszewski, zerwał więzadła krzyżowe i poboczne. Mistrzostwa świata w Rosji, na które miał ogromne szanse pojechać, będzie oglądał w telewizji.

Gdy w 23. minucie spotkania Lecha z Cracovią „Maki”, próbując w pełnym biegu dopaść piłkę, nienaturalnie stanął prawą nogą i upadł, wiadomo było, że jest źle. Powtórki tylko utwierdzały w tym przekonaniu. Zresztą twarz zapłakanego zawodnika schodzącego z boiska mówiła wiele – jest źle. Jak źle – miały potwierdzić dzisiejsze badania. Wyniki są niestety jednoznaczne.
– Uszkodzeniu uległy dwa więzadła w stawie kolanowym: więzadło poboczne boczne i krzyżowe przednie. Aby kolano odzyskało stabilność konieczne jest leczenie operacyjne. W zależności od przebiegu rehabilitacji Macieja czeka około 6-9-miesięczna rehabilitacja – powiedział doktor Andrzej Pyda.
Tak długi rozbrat z piłką oznacza dla Makuszewskiego jedno – koniec sezonu. Tym samym szanse, że pojedzie do Rosji na mundial są praktycznie zerowe.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli