Wojewoda zamknął stadion Lecha. – To absolutny skandal – mówią w Poznaniu

Autor wpisu: 21 maja 2018 18:13

To, że w niedzielę na stadionie w Poznaniu dojdzie do jakiś nieciekawych incydentów, mieliśmy de facto jak w banku. Wystarczyło prześledzić mniej lub bardziej oficjalne sygnały ze środowisk kibicowskich. Pytanie tyczyło się raczej tego, na jaką skalę. I na ile uda się zabezpieczyć obiekt i nie dopuści się do wniesienia pirotechniki. Dziś już wiemy, że wszelkie działania zawiodły. I dlatego wojewoda wielkopolski podjął radykalne działania. – To absolutny skandal – komentuje rzecznik Lecha. Czyżby?

O tym, co się wczoraj wydarzyło nie ma co pisać. Każdy widział, tym bardziej że mecz doczekał się transmisji w telewizji publicznej.
Przed spotkaniem wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann, zapowiedział, że jeśli dojdzie do poważnego zakłócenia porządku, podejmie stanowcze decyzje. Fragment oświadczenia:

I te decyzje dziś zapadły – zamknięcie stadionu przy Bułgarskiej na pięć meczów ekstraklasy i trzy w europejskich pucharach. Kara dotkliwa, ale chyba już czas najwyższy na poważne rozwiązania.
Zachowanie części kibiców było gorszące, skandaliczne. Ten rodzaj wyrażania frustracji jest nie do zaakceptowania. Moim zdaniem kara jest adekwatna do tego, co widzieliśmy w niedzielę. Mam nadzieję, że klub nie potraktuje tej decyzji jako karę, a jako czas na refleksję – tłumaczył wojewoda.
Lech, w osobie swojego rzecznika, bardzo ostro zareagował na te decyzje:

Absolutnym skandalem było przede wszystkim to, co wydarzyło się wczoraj na stadionie. Szczerze, nie wiemy na co liczyły w tym przypadku władze Lecha. Karę w zawieszeniu? Lista zarzutów policji do organizatorów jest długa, więc argumentów na obronę może Lechowi nie starczyć. Przypomnijmy jeszcze, że w czwartek Komisja Ligi podejmie własne decyzje co do tego meczu.
Przestańmy już udawać, że to są tylko incydenty. Koniec z łagodnym traktowaniem. Niezależnie od tego, czy dotyczy to Piasta, Górnika, Arki, Lecha, Legii, czy innego klubu, którego kibole będą na oczach wszystkich popełniać regularne przestępstwo, zacznijmy karać surowo. Kary pośrednie dawno przestały działać. Niech włączy się w to wszystko AKTYWNIE całe środowisko piłkarskie z PZPN-em na czele, niech władze państwowe wyciągną w końcu wnioski z ostatnich wydarzeń i doprowadzą do zmiany ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, co pozwoli na wyrzucenie bydła ze stadionów. Bo nawet jeśli to garstka wobec tysięcy prawdziwych kibiców, to właśnie ta garstka rzutuje na obraz polskiej piłki.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań

  • zgubek

    Kara surowa, pod publiczkę elektoratu dobrej zmiany. W wyborach samorządowych PIS ma przesrane w Poznaniu..Ale to ich zmartwienie, ciekawe czy się z tego nie wycofają. Czekam na reakcję władz piłkarskich, Boniek milczy.Co też pod tą ryżawą grzywą wymyśli? A co z kibolami Legii za zdemolowanie dworca w Kutnie. Co im dworzec zawinił,no może im się nie podobał, no ładny nie jest, ale,żeby go demolować to prymitywne jest.

  • Jarosław Machowiak

    Bardzo przepraszam, ze się czepiam dupereli, a nie meritum, ale czy autorka nie mogłaby nauczyć się formułować myśli gdzieś na uboczu, zanim zacznie pisać na poważnym portalu? Nie chodzi o upierdliwość zgreda purysty językowego tylko kompletną niechęć do czytania ciągu dalszego tych wypocin, gdy trudno przebrnąć przez lead. „O tym, co się wczoraj wydarzyło nie ma co pisać…” No, błagam… Naprawdę Krzyś z Darkiem nie mogliby tego ogarnąć redaktorsko przed publikacją? Pozdrawiam serdecznie i życzliwie

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli