Wisła rozwiązuje kontrakt z piłkarzem przez jego aktywność w mediach społecznościowych. A czemu wcześniej go nie sprawdzili?

Autor wpisu: 12 marca 2018 18:59

Jeśli ktoś jeszcze nie docenia siły mediów społecznościowych, to dziś dostał naocznie przykład, że warto się z nimi liczyć. A przede wszystkim mądrze z nich korzystać. Nieznany jeszcze szerszej publiczności zawodnik KS Dalin Myślenice – Krystian Galas, miał być wypożyczony do Wisły Kraków i dołączyć do drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Kontrakt został jednak szybko rozwiązany. Wszystko przez aktywność piłkarza w social mediach. Dodajmy – wyjątkowo durna aktywność.

W dzisiejszych czasach działy HR prześwietlają swoich przyszłych, ale i obecnych, pracowników pod kątem ich działań w internecie. W wielu firmach chcą po prostu wiedzieć z kim mają do czynienia i czy aby wpisy na portalach społecznościowych nie kłócą się z dobrym wizerunkiem firmy. Takie czasy. I choć mogłoby się wydawać, że nieprzemyślane głupoty mogą co najwyżej wypisywać gimnazjaliści – nic bardziej mylnego. Historii o tym, że ktoś stracił pracę przez nieodpowiedzialne wpisy na Facebooku czy Twitterze, jest naprawdę sporo.
Dziś do tego grona dołączył niedoszły piłkarz „Białej Gwiazdy” – Krystian Galas. Wczoraj pojawiła się informacja o wypożyczeniu…

W poniedziałek rzecznik prasowa Wisły poinformowała, że kontrakt został rozwiązany.

O co poszło? Otóż młody piłkarz dość swobodnie korzystał z Facebooka. Na jego profilu roiło się od polubionych kibicowskich stron Cracovii, w tym wulgarnych skierowanych przeciwko Wiśle. A fakcie poinformował jeden z użytkowników Twittera, zamieszczając zrzut strony zawodnika na FB.

Piłkarz co prawda dość szybko „odklikał” polubienia, ale wiadomo że w internecie nic nie ginie. Zarząd uznał – dość słusznie – że nie ma co sobie takim zawodnikiem zawracać głowy i kontrakt rozwiązano. Pytanie, czemu w klubie nikt wcześniej nie zadał sobie trochę trudu i nie sprawdził piłkarza. W klubie, tak jak w firmie, powinien funkcjonować sprawny dział HR, nawet jeśli nazywa się po prostu skautingiem.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Wisła Kraków

  • dziadek

    Ten młody człowiek gra w Dalinie Myślenice, ale z myśleniem to u niego jest nie za bardzo.Wisła go po prostu ,,odklikała”

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli