Wdowczyk wraca do pracy. Dokopie Wiśle, czy Wisła jemu?

Autor wpisu: 2 marca 2017 17:05

Dariusz Wdowczyk jest już w Gliwicach i w piątek ma zostać przedstawiony jako nowy trener Piasta. A w sobotę zagra przeciwko swojemu poprzedniemu pracodawcy, Wiśle Kraków. Potem dojdzie do kolejnej konfrontacji, ale tym razem nie na boisku, a w Piłkarskim Sądzie Polubownym.

Dziś Piast rozstał się z Radoslavem Latalem. Decyzja o dymisji zapadła we wtorek na zebranie rady nadzorczej wicemistrzów Polski. W piątek zajęcia ma już nadzorować Wdowczyk, w sobotę poprowadzi klub w pierwszym meczu. I to jakim meczu – przeciwko Wiśle Kraków! Klubowi, z którym jesienią rozstał się na wojennej ścieżce.
To będzie pierwsza marcowa konfrontacja Wdowczyka z Białą Gwiazdą, bo za dwa tygodnie Piłkarski Sąd Polubowny (po raz trzeci) będzie próbował rozstrzygnąć, czy Wdowczyk miał prawo pożegnać się z krakowskim klubem. Konflikt wybuchł w listopadzie, kiedy trener najpierw złożył skargę, że od trzech miesięcy nie dostał wypłaty, a 10 listopada ogłosił, że rozwiązuje kontrakt z winy klubu. Władze Wisły twierdzą, że to Wdowczyk nie wywiązał się z obowiązków kontraktowych i złamał umowę. Sobotnie starcie na stadionie w Gliwicach zyskuje dodatkowy podtekst.
W nieco lepszych okolicznościach z Gliwicami żegna się Latal. Przypomnijmy – żegna się po raz drugi, bo latem ubiegłego roku zdążył odejść i półtora miesiąca później wrócić. Ale po powrocie i wcześniejszym konflikcie z władzami klubu nie wróciła już dobra atmosfera. Latal nie dogadywał się ani z szefami, ani z piłkarzami. Atmosfera gęstniała. Niedzielna porażka Piasta z Górnikiem Łęczna (0:1) była piątą z rzędu. Zespół osunął się w tabeli na przedostatnie miejsce. Wdowczyk stanie więc przed podobnym zadaniem, jak w poprzednim sezonie w Krakowie: utrzymać zespół w ekstraklasie.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Piast Gliwice | Wisła Kraków

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli