„W takim meczu powinien zwyciężyć futbol. Tak się nie stało”. Co miał na myśli Nowak?

Autor wpisu: 5 marca 2017 21:34

Trener Lechii Piotr Nowak po spotkaniu z Lechem w Poznaniu trzymał nerwy na wodzy. W przeciwieństwie do piłkarzy. Wylał żale po meczu, tyle że między wierszami. A Nenad Bjelica wyjaśnił dlaczego ruszył do Peszki.

Nowak nie dał się sprowokować dziennikarzom i na trudne pytania odpowiadał dyplomatycznie. Dyplomatycznie, ale pozostawiając pewne niedomówienia.
Czy kartki były słuszne? – Od oceny jesteście wy, dziennikarze. Ja powiem tylko, że w takim meczu na szczycie powinien zwyciężyć futbol. Tak się niestety nie stało. Ale jestem dumny ze swoich piłkarzy, bo mimo przeciwności losu pokazali się z dobrej strony – stwierdził.
Czy pana piłkarzom przydałby się lód na głowę? – Lód niekoniecznie powinien powędrować na głowę moich piłkarzy.
Jakie przeciwności losu miał na myśli? Na czyją głowę powinien powędrować lód. Nowak zostawił to bez odpowiedzi, ale można się domyślić, że chodzi o trenera Nenada Bjelicę albo sędziego Szymona Marciniaka.
A o co chodziło, gdy powiedział, że „w takim meczu na szczycie powinien zwyciężyć futbol”? Prawdopodobnie o to, że to Lechia chciała prowadzić otwartą grę, Lech skupiał się głównie na tym, by przeszkadzać gościom.
– Nawet po czerwonych kartkach nie wyglądało, jakbyśmy grali w osłabieniu. Kartki to emocje, a emocje były konsekwencją tego, co działo się na boisku. Czasami są takie mecze. Powinniśmy być trochę bardziej wyrachowani i mądrzejsi – mówił. I dorzucił – Ale nie tylko my.

Trener Lecha mówił z kolei, że… – Wygrana była jak najbardziej zasłużona, tak ofensywny zespół jak Lechia nie potrafił stworzyć żadnej bramkowej okazji. Incydent w przerwie? Zachowałem się tak, gdyż Peszko oddał nam piłkę w sposób, który nie jest zgodny z zasadami fair play. A przecież on grał dla tego klubu, oczekiwałbym więc szacunku.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań | Lechia Gdańsk

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli