Vrdoljak oficjalnie mówi „dość”! Legio, może warto godnie pożegnać kapitana?

Autor wpisu: 21 lutego 2017 16:09

Stało się to, na co zanosiło się od dłuższego czasu – Ivica Vrdoljak ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Ogłosił po cichu, na Instagramie, ale Chorwat zasłużył na głośniejsze „do widzenia”!

Były kapitan Legii przez ostatnie kilka miesięcy walczył o powrót na boisku w Płocku. Wisła wyciągnęła do niego rękę i dała mu spróbować wrócić do piłki ten ostatni raz. Układ był prosty – wrócisz do zdrowia i formy do stycznia, dostaniesz dobry kontrakt (tutaj więcej).  33-letni Chorwat walczył, ale przegrał z kontuzjowanym kolanem. Na początku stycznia informowaliśmy: Vrdoljak nie będzie już trenował z Wisłą Płock. To koniec marzeń o powrocie do piłki? Dziś ogłosił na Instagramie:

„Tego nie planowałem ale się po prostu stało … dziś kończę oficjalnie swoją piłkarska karierę. Dziękuje wszystkim w Wiśle Płock, którzy dali mi jeszcze jedną szansę. Bardzo żałuję tego, że wam nie mogłem pomoc na boisku, ale dlatego waszegi wsparcie nie zapomnę nigdy… Nie będę dalej pisać, trzeba się nastawić i patrzyć do przodu, bo życie jest i po zakończeniu kariery piłkarskiej, byłem walczakiem na boisku będę i po za nim…”


Ostatni mecz Vrdoljak zagrał w Legii w maju 2015 roku (ze Śląskiem 1:1). Z ekipą z Łazienkowskiej trzy razy zdobył mistrzostwo Polski, pięć razy sięgnął po Puchar Polski (jeśli policzymy z sezonem 2015/16, w którym był związany kontraktem, ale nie zagrał ani razu). Ostatnie miesiące w Legii nie były miłe, bo był w konflikcie z władzami klubu, ale ostatecznie udało się rozstać polubownie. Wśród kibiców stołecznej drużyny do dziś cieszy się dużym szacunkiem. „Serdecznie dziękujemy za wszystkie mecze w barwach najlepszego polskiego klubu piłkarskiego oraz życzymy zdrowia i powodzenia!” – napisano na oficjalnej stronie Legii, gdy w sierpniu Vrdoljak rozwiązywał kontrakt. A może warto zorganizować jakieś głośniejsze pożegnanie? Na przykład jakiś mecz? O frekwencje raczej nie ma się co martwić.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa | Wisła Płock

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli