Vrdoljak nie będzie już trenował z Wisłą Płock. To koniec marzeń o powrocie do piłki?

Autor wpisu: 11 stycznia 2017 09:17

Ivica Vrdoljak nie będzie już trenował z Wisłą Płock. Chorwat wciąż nie jest gotowy do gry. I nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie.

Vrdoljak wrócił do Płocka, ale okazało się, że wciąż ma kłopoty ze zdrowiem, a konkretnie kolanem (tutaj więcej na ten temat). Poinformował, że potrzebuje jeszcze kilku tygodni, by zacząć ćwiczyć z drużyną na pełnych obrotach. Problem polega na tym, że nie ma szans przejść zimowego okresu przygotowawczego z pełnym obciążeniem. A to był warunek, by został w Płocku. Trener Nafciarzy Marcin Kaczmarek podziękował mu za współpracę.

Miał rzucić Legii rękawicę, ale zdrowie mu nie pozwala

– Ivicy należy się szacunek za to, że podjął walkę o powrót do futbolu, doceniam jego ciężko pracę i wysiłek, jaki wkładał. Podjąłem jednak decyzję, że nie mogę dłużej czekać. Co stanie się z kontraktem piłkarza? Decyzja należy do władz klubu – powiedział nam szkoleniowiec Wisły. W czwartek Nafciarze wyjeżdżają na zgrupowanie do Cetniewa. Bez Vrdoljaka, ale także leczącego kontuzję Dominika Furmana.

O co chodzi w transferze Vrdoljaka do Wisły Płock?

Były kapitan Legii dołączył do Wisły we wrześniu. Nie rozegrał ani jednego spotkania. W umowie z klubem była klauzula, która pozwalała zerwać kontrakt w styczniu, jeśli okazałoby się, że piłkarz nie jest gotowy do gry. I klub z tej furtki najprawdopodobniej skorzysta.
– Klamka jeszcze nie zapadła. Lada moment podejmiemy ostateczną decyzję. Mamy możliwość rozwiązania kontraktu w styczniu, taka była umowa z Ivicą – twierdzi prezes Jacek Kruszewski.

Niewykluczone, że to koniec kariery piłkarskiej 33-letniego Chorwata. Z jej zakończeniem nosił się już latem po rozwiązaniu kontraktu z Legią. Postanowił jednak dać sobie jeszcze jedną szansę. I niestety wygląda na to, że próba zakończyła się fiaskiem.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Wisła Płock

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli