Vadis Odjidja-Ofoe obserwowany przez Trabzonspor

Autor wpisu: 4 maja 2017 12:13

Turcy od kilku tygodni oglądają lidera Legii. Skauci klubu przygotowali już szczegółowy raport na temat Belga. Właściciel Legii Dariusz Mioduski przekonuje, że zatrzymanie Vadisa jest dla niego priorytetem w letnim oknie transferowym.

Mioduski o planach transferowych opowiada w wywiadzie, którego udzielił „Przeglądowi Sportowemu”. Ogólny przekaz jest taki, że plany zależeć będą od tego co się stanie po sześciu ostatnich kolejkach tego sezonu. Jeśli Legia zdobędzie mistrzostwo, to o utrzymanie obecnego składu, z Vadisem na czele, będzie łatwiej. Jeśli nie – szykują się zmiany.

Przedłużenie kontraktu z Vadisem jest dla mnie priorytetem i on o tym wie. Dzięki niemu zespół gra lepiej, a otaczający go zawodnicy rozwijają się. […] Naturalnie, że dla Vadisa kluczowe jest mistrzostwo Polski. Udział w Lidze Mistrzów jest magnesem dla ambitnego piłkarza – mówi prezes Legii.

Według naszej wiedzy, priorytetem dla Vadisa jest jednak wyjazd z Polski. W każdym meczu Belg jest bacznie obserwowany. Niedawno mówiło się o zainteresowaniu ze strony Anderlechtu, teraz z kolei tureckie media (Sabah Gazetesi) podają, że od kilku tygodni swoich skautów do Warszawy wysyłał Trabzonspor. Szczegółowy raport trafił już na biurko menedżera, Ersuna Yanala. To on ma zdecydować, czy klub rozpocznie negocjacje.

Turcy mają pieniądze, co jest kuszące. Argument przeciw? Może się zdarzyć, że zabraknie tej drużyny w europejskich pucharach. Po 29 kolejkach (czyli 5 przed końcem rozgrywek) Trabzon zajmuje 5. miejsce i do 4. pozycji (którą zajmuje Galatasaray) dające prawo gry w Lidze Europy traci cztery punkty. Gra i życie na tureckiej prowincji niekoniecznie może się uśmiechać byłemu piłkarzowi Norwich.

Odjidja-Ofoe ma kontrakt z Legią do czerwca przyszłego roku. Gdy przenosił się do Warszawy dostał jednak obietnicę, że jeśli dostanie lepszą ofertę, klub nie będzie stawał mu na drodze.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli