Co z tym Kasprzikiem? Bramkarz Górnika stał za zadymą podczas meczu z Piastem?

Autor wpisu: 21 marca 2018 20:10

Działacze klubu z Gliwic dowodzą, że awantura, która doprowadziła do przerwania meczu z Górnikiem, była sprowokowana przez kibiców z Zabrza. Na ich czele miał stać bramkarz zespołu gości Grzegorz Kasprzik – podają Sportowe Fakty.

Sprawa zadymy ze spotkania Piasta z Górnikiem wraca niczym bumerang. Tym razem wraca, bo w czwartek Najwyższa Komisja Odwoławcza ma zająć się werdyktem Komisji Ligi, który ukarał klub z Gliwic walkowerem, ale zabrzanom przy okazji odebrał trzy punkty. Skąd taki wyrok? TUTAJ tłumaczył nam przewodniczący komisji Zbigniew Mrowiec.
Można się z tą argumentacją zgadzać, można się nie zgadzać – tak czy inaczej oba kluby się odwołały. Górnik na przykład żąda anulowania tej kary, co wiązałoby się z dopisaniem mu w tabeli trzech punktów. – Niektóre kary nas zaskoczyły i nie uznajemy ich za adekwatne. Chcemy, by oceniono nas sprawiedliwie – tłumaczył niedawno prezes Bartosz Sarnowski.
I wszyscy w Zabrzu jeszcze dziś byli przekonani, że taki właśnie będzie werdykt NKO, że komisja podaruje Górnikowi trzy punkty. Tyle że podobno Piast ma w tym temacie asa w rękawie i nie zawaha się go wyciągnąć.

Według naszych informacji, ich (Piasta – przyp. red.) specjaliści od bezpieczeństwa dokładnie odtworzyli, na podstawie monitoringu, przebieg zdarzeń. Klub nie chce komentować naszych informacji przed posiedzeniem komisji. Ogranicza się do lakonicznego komunikatu: „Ze względu na błędy proceduralne wnosimy o ponowne rozpatrzenie przez Komisję Ligi, względnie rozstrzygnięcie wyniku zawodów na boisku. Bądź uznania za przyczynę przerwania meczu zachowania kibiców obu stron” – czytamy na Sportowych Faktach.
Według ustaleń portalu, na nagraniu widać poruszenie w sektorze Górnika Zabrze, które zaczyna się około 70. minuty. Jak mówi informator, na którego powołuje się serwis: „Zaczynają coś organizować, jest spore poruszenie. Za chwilę znikają wszystkie flagi z sektora i zaczyna się akcja”. Najciekawsze jest jednak to, że na nagraniach podobno widać bramkarza Górnika Grzegorza Kasprzika, który sprawia wrażenie, jakby był jednym z prowodyrów całej akcji. Przynajmniej to będą starali się sugerować działacze z Gliwic.

Cóż, jeśli chodzi o Kasprzika, to ostatnio nic już nie jest w stanie nas zdziwić. Odkąd stracił miejsce nie tylko w bramce Górnika, ale i na ławce, próbuje je sobie znaleźć gdzie indziej. Niedawno przecież głośno było o bójce pijanych kibiców Górnika, którzy zwarli się z fanami Śląska po meczu we Wrocławiu. Kasprzik brał w niej czynny udział. Klub zdecydował wówczas o odsunięciu go od pierwszego zespołu, ale jak widać – chłop tak łatwo odsunąć się nie daje…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Górnik Zabrze | Piast Gliwice

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli