Turcy znów kuszą Pazdana. Legia dostała ofertę od Galatasaray

Autor wpisu: 14 czerwca 2017 13:44

O tym, że Legia w tym oknie transferowym rozstanie się z Michałem Pazdanem, w zasadzie jest bardzo prawdopodobne. Po reprezentacyjnego stopera jest podobno kolejka chętnych i w sumie trudno się temu dziwić. Tureckie media informują, że oficjalną ofertę mistrzom Polski złożył Galatasaray.

Turcy podają, że 2,5 mln euro wystarczy, by wykupić Pazdana, bo taką kwotę odstępnego ma wpisaną w kontrakcie reprezentacyjny obrońca. No, ale żeby dopiąć transfer, potrzebna jest przede wszystkim zgoda samego zainteresowanego, a biorąc pod uwagę, że już raz Pazdan Turkom odmówił (wtedy akurat Besiktasowi), trudno nie domyślać się, że nie jest to wymarzony kierunek piłkarza Legii.
Co go może skusić? Chyba tylko i wyłącznie pieniądze, bo akurat sportowo Galata na razie za wiele do zaoferowania nie ma – drużyna zajęła 4. miejsce w Super Lig i w przeciwieństwie do Legii szans na występ w nadchodzącym sezonie w Lidze Mistrzów nie ma żadnych (zagra w el. Ligi Europy).

Nie zmienia to faktu, że bardzo poważnie trzeba liczyć się z tym, że Pazdan z Legią niebawem się jednak pożegna. Co prawda właściciel klubu Dariusz Mioduski miesiąc temu w Lidze+ Extra stwierdził, że z powodów sportowych piłkarzowi powinno zależeć na zostaniu przy Łazienkowskiej, przyznając jednocześnie, że nie dostał wcale obietnicy odejścia, tylko po prostu ma w kontrakcie wpisaną klauzulę odstępnego („Jeśli przyjdzie z ofertą ponad to, transfer dojdzie do skutku” – stwierdził), to jednak mimo wszystko trudno się dziwić i mieć do Pazdana pretensje o to, że chce spróbować sił za granicą. Swoją postawą zwyczajnie sobie na transfer zasłużył.

Pazdan odejść chciał już rok temu, ale wtedy niespodziewanie rozstał się z Legią drugi podstawowy stoper – Igor Lewczuk (oferta z Bordeaux), więc nikt przy Łazienkowskiej nie wyraził zgody na to, by sprzedać również Pazdana. Tym bardziej że zespół wywalczył właśnie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Teraz z legijnych obrońców reprezentant Polski jest podobno „pierwszy w kolejce”. A Legia już pewnie rozgląda się za kimś, kto miałby Pazdana zastąpić (co nie będzie wcale takie proste, bo to zdecydowanie najlepszy obrońca w całej ekstraklasie) i wzmocnić rywalizację w defensywie.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli