Trwa gra wokół trenera Jagiellonii. Nadciąga Penew?

Autor wpisu: 27 maja 2017 18:05

To zaskakujące, że w momencie, gdy Jagiellonia Białystok pozostaje w grze o największy sukces w historii klubu, najgorętszym tematem wokół Jagi jest odejście Michała Probierza i szukanie nowego trenera. Teraz do tablicy wywołany został Bułgar Ljubosław Penew.

Według dziennikarza „Przeglądu Sportowego” Łukasza Olkowicza Ljubosław Penew ma w następną niedzielę przyjechać do Białegostoku, by oglądać mecz z Lechem Poznań. Bynajmniej nie dlatego, że tak zafascynowała go polska liga, by śledzić jej rozgrywki na żywo, a dlatego, że jest kandydatem na nowego trenera Jagi – być może na trenera mistrzów Polski nawet.

To dalszy element gry wokół krzesła trenera Jagiellonii, która zaczęła się od wypuszczania medialnych haseł o kolejnych propozycjach dla Michała Probierza. Podobno już upadła sprawa Bursasporu, ale w grze ma być m.in. greckie Xanthi.
– Michał Probierz odchodzi z Jagiellonii po sezonie? – pytaliśmy ostatnio Cezarego Kuleszę, prezesa Jagiellonii.
– Nie komentujemy tego teraz…  (cały materiał TUTAJ).

Nie komentuje też Michał Probierz, bo na razie… gra o tytuł. Natomiast w mediach temat odejścia Probierza z Białegostoku coraz bardziej akcentowany i coraz więcej kandydatów do zastąpienia.
Podobno swoje cv do Jagiellonii przysłał nawet Gennaro Gattuso, a Łukasz Olkowicz dorzuca jeszcze nazwisko drugiego, obok Penewa, Bułgara – Krasimira Bałakowa.

Penew (niegdyś świetny piłkarz, gracz CSKA Sofia, klubów hiszpańskich i oczywiście reprezentacji) w roli trenera dotychczas z Bułgarii nosa nie wychylił. W ojczyźnie pracował ze wszystkimi najlepszymi: CSKA Sofią, Liteksem Łowecz, Botewem Płowdiw, a przede wszystkim przez trzy lata z reprezentacją Bułgarii (2011-14). Nie zdołał z nią awansować do finałów dużych imprez, ale zrobił wyraźny progres – za jego czasu Bułgarzy w rankingu FIFA dźwignęli się z 96. miejsca na 40. Ponoć wielu piłkarzy reprezentacji przebąkuje, że Penew powinien wrócić do pracy z drużyną narodową.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Jagiellonia Białystok

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli