Trener Smółka: – Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie popełnił nigdy błędu

Autor wpisu: 7 sierpnia 2018 10:59

Wczorajszy mecz Cracovii z Arką był jednym z tych do zapomnienia. Brak goli, niewiele składnych akcji – z boiska po prostu wiało nudą. Goście mogli co prawda wykręcić się tłumaczeniami, że we znaki dała im się przedłużająca się podróż, ale trener Zbigniew Smółka zapewniał po meczu: – Do Krakowa jechaliśmy komfortowo. Fizycznie byliśmy przygotowani do spotkania.

Drużyna z Gdyni, po kuriozalnej pomyłce kierownika klubu, który zamiast na niedzielę kupił bilety na samolot na wtorek, (a okazało się to dopiero na lotnisku), pojechała do Krakowa autokarem. Podróż zajęła oczywiście dużo więcej czasu niż zakładano, więc i przygotowania przed meczem trzeba było zmodyfikować.
Arka zagrała słabo, na dodatek w trzecim kolejnym meczu nie zdołała nawet strzelić bramki. Ponieważ Cracovia nie pokazała na boisku wiele więcej, skończyło się na wyniku 0:0.
Po spotkaniu trener Smółka nie szukał jednak usprawiedliwienia w problemach z dojechaniem do Krakowa.
– Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie popełnił nigdy błędu. Do Krakowa jechaliśmy komfortowo i fizycznie byliśmy przygotowani do tego spotkania. Błędy w życiu się zdarzają. Każdy z nas musi spróbować znaleźć się w sytuacji, w jakiej znalazł się nasz kierownik. Dziś byliśmy z nim. Cieszę się, że drużyna pozytywnie zareagowała na rzeczy, na które nie ma wpływu. Nie było widać na boisku, żebyśmy mieli problemy. Nie ma co więcej się rozwodzić na ten temat, rozmawiajmy więcej o piłce nożnej.
Co do samego spotkania Smółka przyznał: – Na pewno nie było to porywające spotkanie pod względem piłkarskim, ale wiemy w jakiej sytuacji są oba zespoły i to było przyczyną, że dziś było mniej sytuacji i gry w piłkę.
Po tej kolejce Arka zajmuje 13., a Cracovia 15. miejsce w tabeli.

Inne artykuły o: Arka Gdynia | Ekstraklasa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli