Trener z półamatorskiej ligi przejmie Koronę? 

Autor wpisu: 23 maja 2017 17:59

Po niedzielny meczu z Legią władze Korony ogłoszą kto zastąpi Macieja Bartoszka na stanowisku trenera. Według naszych informacji, drużynę ma przejąć Gino Lettieri, szkoleniowiec FSV Frankfurt – spadkowicza z niemieckiej 3. Bundesligi.

Lettieri to 50-letni Włoch, urodzony w Zurychu, a posiadający również niemiecki paszport. Na rynku trenerskim to postać prawie kompletnie anonimowa. W jego trenerskim CV są dwa epizody w bardziej znanych klubach – FC Augsburg, gdzie spędził dwa lata (2000-2002). I tam osiągnął przyzwoite statystyki, bo poprowadził drużynę w 74 meczach, z czego 49 wygrał, 7 zremisował i 18 przegrał. Augsburg grał w wtedy w piątej klasie rozgrywkowej, Lettieri wyciągnął ją piętro wyżej. Potem trenował MSV Duisburg, ale gdzie spędził prawie półtora roku. I to był jego najlepszy okres w karierze – awansował z 3. Bundesligi na zaplecze niemieckiej ekstraklasy. Od marca ubiegłego roku prowadzi FSV Frankfurt. Przejął drużynę, która walczyła o utrzymanie w 2. Bundeslidze. Utrzymać się nie udało, a teraz wiadomo już, że przyszły sezon zacznie w 4. klasie rozgrywkowej (Regionalliga Südwest). Lettieri będzie zaś walczył… o tytuł mistrza Polski.

Bartoszek zrobił swoje, Bartoszek może odejść…

Odkąd Korona trafiła w ręce niemieckiego biznesmena Dietera Burdenskiego, stało się jasne, że z posadą pożegna się Maciej Bartoszek. W absurdalny sposób tłumaczył to prezes klubu Krzysztof Zając, który musiał oznajmić Bartoszkowi tę wieść i a potem tłumaczyć się przed dziennikarzami. – Wiem, że ta decyzja jest nielogiczna, ale muszę ją podjąć.
Mówiło się o tym, że następcą Bartoszka będzie niejaki Holger Stanisławski. Nazwisko polskie, ale to Niemiec, który grał swego czasu m.in. w HSV i St. Pauli. Zając zaprzeczył, że to on będzie nowy trenerem ekipy z Kielc. Potwierdził zaś, że inna kandydatura jest już zatwierdzona. Według naszych informacji chodzi o Lettieriego. Być może razem z nim do Kielc przeprowadzi się jeden z zawodników ekipy z Frankfurtu, pomocnik Fabian Burdenski, czyli syn nowego właściciela Korony, a były piłkarz Wisły Kraków.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Korona Kielce

  • Janusz Bieńka

    To jest wstyd będę się modlił żeby Korona spadła z ligi.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli