Trener Nowak zapowiada: Vadis bez „plastra”. Ra, ra też nie będzie

Autor wpisu: 3 czerwca 2017 18:18

Nie będziemy wyłączać jednego czy drugiego piłkarza, bo tych, którzy decydują o grze zespołów, jest więcej – zapowiedział trener Piotr Nowak pytany o „plastra” dla Vadisa Odjidji-Ofoe przed ostatnim meczem sezonu Legia – Lechia.

Piotr Nowak na ostatnim spotkaniu z dziennikarzami przed szczytem sezonu w Warszawie imponował spokojem i dobrym humorem. Podkreślał, że jego zespół zna swoją wartość, jest świadomy celu, a na szczęście na Łazienkowską przyjeżdża w komplecie, bo w pełni zdrowi są już Jakub Wawrzyniak i Grzegorz Kuświk, którzy ostatnio niedomagali.

Pytany, czy Lechia w Warszawie zamuruje bramkę i będzie grała na wskroś defensywnie, zaprzeczył. – Znaleźliśmy odpowiedni balans między rzucaniem się „toporami i siekierami” a grą defensywną – podkreślił. Na marginesie, samo murowanie Lechii w Warszawie i tak finalnie by nic nie dało. Remis gdańszczanom nie tylko nie daje tytułu, ale co więcej nie gwarantuje udziału w europejskich pucharach. Choć oczywiście ostrożna gra z drugiej strony może podtrzymywać uczestnictwo w wyścigu do ostatnich minut.
Kluczem do zatrzymania Legii w przypadku niedawnego meczu w Białymstoku było wyłączenie z gry i uprzykrzanie życia Vadisowi (co perfekcyjnie wykonał Jacek Góralski). Pytany o to trener Nowak zaprzeczył, jakoby zamierzał poświecić kogoś na podobną taktykę. – Nie będziemy wyłączać jednego czy drugiego piłkarza, który decyduje o obliczu zespołu, bo jest ich za dużo. Jedna i druga drużyna ma zbyt wiele jakości na taką taktykę – zaznaczył.

Z rozbawieniem przyjął pytanie o sposoby motywacji swoich piłkarzy. – Nie jestem motywatorem, jeśli mówimy o „ra, ra”. Na huki i krzyki to nie ten styl. Przesłanie do takich piłkarzy, jak moi, musi być jasne, czytelne i zrozumiałe. Mocną motywację można robić dzień i noc bez przerwy, ale to by się stawało nudne. Czasami lepiej powiedzieć mniej, jeśli chodzi o budowanie sfery mentalnej – wyjaśnił swój punkt widzenia.

Cała konferencja za telewizją klubową Lechii Gdańsk:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lechia Gdańsk | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli