Szymański: – Wyjazd na mundial może być dla mnie na ten moment nieosiągalny

Autor wpisu: 12 maja 2018 09:54

Choć już jakiś czas temu pojawiały się głosy, że Sebastian Szymański może znaleźć się w szerokiej 35-osobowej kadrze powołanej przed mistrzostwami świata, to jednak jego obecność na liście Adama Nawałki jest na pewno jedną z największych niespodzianek. Zawodnik Legii do tej pory grał jedynie w reprezentacji młodzieżowej.

Oprócz Szymańskiego, w kadrze znaleźli się jeszcze dwa inni debiutanci – Szymon Żurkowski i Krzysztof Piątek. Pomocnik Legii przyznał, że jest dumny z wyróżnienia:
– Nie ukrywam, że już przed ogłoszeniem szerokiej listy docierały do mnie głosy, że istnieje taka możliwość, że dostanę powołanie. Ale wszyscy chyba zrozumieją, że pomimo tego, to dla mnie zaskoczenie i ogromne wyróżnienie – powiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. – Zdaje sobie sprawę, że przy tak dobrych zawodnikach wyjazd na mundial może być dla mnie na ten moment nieosiągalny, ale zrobię wszystko, żeby pokazać się trenerowi i całemu sztabowi z jak najlepszej strony. Jestem dumny, że mogę znaleźć się w takim gronie jako zawodnik Legii Warszawa. To dla mnie dodatkowa motywacja na przyszłość.
Prócz Szymańskiego powołanie z Legii otrzymali: Krzysztof Mączyński, Artur Jędrzejczyk i Michał Pazdan.
– Obecność Michała, Krzyśka i „Jędzy” dodaje mi pewności siebie. Zawsze mogę się zwrócić do moich kolegów o radę czy pomoc w stresującej sytuacji. Z drugiej strony wiem, że muszę się skupić na swojej osobie i pracować ciężko na uznanie trenera – przyznaje pomocnik Legii.
Najbliższa szansa na udowodnienie selekcjonerowi, że warto na niego stawiać, już w niedzielę – aktualni jeszcze mistrzowie Polski zagrają o 18.00 z Górnikiem Zabrze.

  • 21 maja reprezentacja zaczyna zgrupowanie regeneracyjne w Juracie, które potrwa do 26 maja. Przed obozem kadra zostanie okrojona do 27-28 nazwisk. 28 maja rozpocznie się zgrupowanie w Arłamowie. 4 czerwca Nawałka ogłosi ostateczną, 23-osobową kadrę na mundial.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa | Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli