Szymański wart 20 milionów euro? No prawie. Ale to „prawie” robi ogromną różnicę

Autor wpisu: 14 listopada 2017 20:19

Ile wart byłby Sebastian Szymański, gdyby był Chorwatem ze szkółki Dinama? Podobno bardzo dużo.

Tuż po przyjściu Romeo Jozaka do Legii Warszawa, wiele osób zarzucało mu, że znać na piłce to on może się zna, ale nie na tej dorosłej, a młodzieżowej. To teraz z tego „zarzutu” można zrobić użytek  – skoro się zna, to potrafi ocenić i wycenić młodego piłkarza.
Jozak już wcześniej chwalił Sebastiana Szymańskiego. W wywiadzie, jakie udzielił „Piłce Nożnej”, mówiąc o osiemnastolatku rzucił kwotą, jaka jest praktycznie nierealna w polskiej piłce.
Ile byłby wart Sebastian Szymański, gdyby był Chorwatem ze szkółki Dinama?
– Z jego talentem i podejściem do futbolu minimum 20 milionów euro. Potrzebowałby jeszcze trochę czasu, roku albo dwóch, i w tym czasie musiałby rozwijać się tak, jak zakładam w tym momencie. Kupując buty znanego producenta, płacisz za brand i marketing. Na rynku są lepsze i tańsze, ale nie masz pojęcia o ich istnieniu. W piłce nożnej również płaci się za brand i marketing.

Ten sam Szymański, ale raz ze szkółki Dinama, a raz z Legii, to na razie dwaj różni rynkowo (i marketingowo) piłkarze. Ciekawe, czy dożyjemy czasów, gdy ten dystans się choć trochę zmniejszy…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli