Szkoda, że za fatalne występy pierwszej drużyny Legii musi płacić także akademia…

Autor wpisu: 13 września 2018 11:04

Na Łazienkowskiej szukają oszczędności, by spiąć nadszarpnięty budżet. A że szukają wszędzie, cięcia nie ominęły także akademii piłkarskiej. Klub pożegnał się z pięcioma pracownikami.

Mistrzowie Polski drugi raz z rzędu nie zakwalifikowali się do europejskich rozgrywek, co bezpośrednio przełożyło się na sytuację finansową klubu. Zakładano bowiem, że legijne konto zasilą pieniądze za udział w rozgrywkach. Tak się nie stało. Prezes Dariusz Mioduski zapewniał, że mimo wszystko klub sobie poradzi i zachowa płynność finansową, ale pewnie liczył też, że uda się kogoś (dobrze) sprzedać w letnim okienku transferowym. Długo grany był temat transferu Sebastiana Szymańskiego do Rosji, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Tak więc zastrzyku finansowego nie ma, a budżet trzeba jakoś pospinać.
Jak informuje portal legia.net, oszczędności nie ominą żadnego departamentu Legii, w tym także akademii.
– Zmiany w budżecie akademii są związane z wynikami pierwszego zespołu. Staramy się, by wprowadzane oszczędności nie odbiły się na rozwoju sportowym zawodników i całej akademii – powiedział dyrektor APLW Jacek Zieliński.
W rezultacie klub pożegnał się z pięcioma pracownikami. To Robert Picuła, który w ubiegłym sezonie był asystentem w zespole z Centralnej Ligi Juniorów, dietetyk Magdalena Asztemborska, psycholog Katarzyna Wójcik, Jakub Chodorowski – kierownik drużyn juniorskich oraz analityk Piotr Parchan.
Według informacji portalu, drużyny młodzieżowe Legii mają też rzadziej wyjeżdżać na zagraniczne turnieje.
– Są takie zawody, których koszty w dużej części pokrywa organizator. W takie będziemy celować w większym stopniu – mówi Zieliński.
Zaciskanie pasa w Legii jest konieczne, szkoda tylko, że za fatalne występy pierwszej drużyny musi płacić akurat akademia…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Gówno obchodzi kierownictwo Legii ta cała akademia. Po co szkolić młodych chłopaków, po co grać w turniejach. Najlepiej kupić kupę pseudo graczy, ze szrotu z byłej Jugosławii,Francji , czy też pościągać takich tuzów jak Astiz. A Młode Wilki niech ostrzą swoje kły nie w Akademii. Paranoja.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli