Na szczęście nic poważnego się nie stało. Za dwa tygodnie Eduardo ma być gotowy do gry

Autor wpisu: 17 stycznia 2018 10:08

To było najistotniejsze pytanie po sobotnim meczu Legii z ekwadorską Barceloną SC – co ze stanem zdrowia Eduardo? Nowy nabytek mistrzów Polski wszedł na boisko na drugą połowę, gdy Legia przegrywała 1:3, zdążył raptem ze dwa razy kopnąć piłkę i w jednym ze starć padł na murawę.

Wyglądało to wszystko niezbyt dobrze, szczególnie że z wyraźnym grymasem na twarzy, trzymając się za dolną część pleców, schodził z boiska z pomocą sztabu medycznego. Ostatecznie już na nie nie wrócił. Nie został nawet na ławce, tylko od razu skierował się do szatni.
– Eduardo został uderzony kolanem w kręgosłup i najprawdopodobniej przesunął mu się kręg w kręgosłupie. Kontuzja wynikała z tego, że jego ciało w chwili zderzenia było za bardzo rozluźnione, zrelaksowane. Poczuł mocny ból, a problemy z kręgosłupem to poważna sprawa, dlatego zdecydowaliśmy się zdjąć go z boiska – tłumaczył po meczu trener Romeo Jozak.

We wtorek były gwiazdor Arsenalu przeszedł badania rezonansem magnetycznym.Wyniki potwierdziły, że stan Brazylijczyka z chorwackim paszportem nie jest tak poważny, jak wydawało się tuż po meczu. Przerwa Eduardo w treningu powinna potrwać około dwóch tygodni.
„Badanie rezonansem magnetycznym wykluczyło poważne, ostre urazy. Silne dolegliwości związane ze stanem zapalnym po urazie mogą przeszkodzić w pełnym treningu w najbliższym czasie. Liczymy, że przerwa nie powinna trwać dłużej niż dwa tygodnie” – skomentował sytuację piłkarza Maciej Tabiszewski, lekarz mistrzów Polski.

 

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli