Jak strzela reprezentant Polski? Oto zagranie a’la Peszko…

Autor wpisu: 17 marca 2018 10:43

Takim zagraniem jak to z meczu z Lechem Sławomir Peszko na pewno nie zyska fanów i zwolenników jego obecności w kadrze…

Na kilku pozycjach selekcjoner Adam Nawałka ma spory wybór. Na skrzydłach już nie bardzo. Powołanie na najbliższe zgrupowanie dalekiego od wysokiej formy Peszki w sumie dziwić więc nie powinno. Przyjaciel Roberta Lewandowskiego, „żołnierz Nawałki” (jak często mówi się o Peszce), w reprezentacji obecnego trenera pojawia się regularnie – o ile jest zdrowy.
No i teraz jest zdrowy, tyle że do jego dyspozycji można mieć sporo zastrzeżeń. Jak jeszcze dodamy, że jego Lechia gra ostatnio katastrofalnie (wczoraj przegrana z Lechem 0:3) i jak nie weźmie się w garść albo nie zdarzy się cud, to będzie mieć duże problemy z utrzymaniem się w tym sezonie w ekstraklasie, to wyłania nam się nieciekawy obraz tego jak obecnie Polska prezentuje się na skrzydłach. Problemy Kuby Błaszczykowskiego, Kamila Grosickiego, Macieja Makuszewskiego (ten właśnie wraca do treningów po zerwaniu więzadeł), a zmienników brak. No to mamy Peszkę:


Oczywiście pastwienie się nad pomocnikiem Lechii po jednym zagraniu nie ma sensu, każdemu może się zdarzyć, ale ciężko się ostatnio ogląda drużynę z Gdańska, a Peszko specjalnie na plus się nie wyróżnia.
On sam tak podsumował otrzymanie powołania:
– Od lat jestem regularnie powoływany na zgrupowania kadry. Odgrywam tam mniejszą lub większą rolę, ale najważniejsze jest to, że nigdy nie zawiodłem trenera Adama Nawałki. Każde zadanie, które mam do wykonania sumiennie wykonuję. Może nie jestem w jego talii asem, jokerem czy królem, ale nawet jako czwórka czy piątka mam swoją rolę. Jestem równie potrzebny i ważny jak pozostali koledzy z drużyny. Trener na mnie liczy i dlatego mnie powołuje. Z czego oczywiście bardzo się cieszę.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lechia Gdańsk | Reprezentacja

  • dziadek

    Peszko to teraz nie gra, chodzi sobie pieszko! Pieszko to był kiedyś piłkarz,serducho. waleczność i skuteczność.Ale różnica między Janem(Pieszko) a Sławomirem ( Peszko) jest taka jak między wielbłądem i człowiekiem- wielbłąd może pracować przez tydzień nie pijąc, człowiek może przez tydzień pić nie pracując(J.Tuwim)

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli