Stolarski w Legii. Czyli mały tłok na prawej obronie

Autor wpisu: 15 sierpnia 2018 10:49

Nowy trener Legii Ricardo Sa Pinto będzie miał większe pole do manewru obsadzając obronę Legii. Wczoraj już oficjalnie  – pisano o tej transakcji od kilku dni – doszło do wymiany zawodników na linii Legia – Lechia. W drużynie mistrzów Polski zagra Paweł Stolarski, drużynę z Gdańska wzmocnił zaś Konrad Michalak.

Stolarski, który jest wychowankiem Wisły Kraków, debiutował w ekstraklasie już jako siedemnastolatek. Legia interesowała się nim już kilka lat temu, ale wówczas kupiła go właśnie Lechia (w międzyczasie był jeszcze na wypożyczeniu w Zagłębiu Lubin). Teraz 22-latek podpisał trzyletnią umowę z drużyną z Łazienkowskiej z opcją przedłużenia o kolejny rok. Będzie występował z numerem 41.
– Paweł to młody, przyszłościowy zawodnik, którego nasz dział skautingu obserwował od wielu lat, nie tylko w Lechii Gdańsk, ale i młodzieżowej reprezentacji Polski. Jego profil bardzo nam odpowiada – jest agresywny, szybki i silny. Te cechy są potrzebne naszej drużynie. Mimo młodego wieku ma już duże doświadczenie (92 mecze w ekstraklasie i 35 spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Polski – red.). Wierzymy, że jego kariera rozwinie się w Warszawie i od pierwszych dni w klubie wniesie do zespołu to, co ma najlepsze – powiedział dla legia.com dyrektor techniczny Legii, Ivan Kepcija.
Stolarski jest prawym obrońcą, ale może być wystawiany także na prawym skrzydle i wahadle. Jaki pożytek będzie miała z niego Legia? Dziś trudno jeszcze wyrokować – w tej chwili na prawej stronie robi się ciasno: jest Marko Vesović, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska też występował na tej pozycji. Tak czy inaczej Ricardo Sa Pinto będzie miał większe pole manewru, szczególnie w przypadku kartek czy kontuzji.
– Dla mnie to duży krok do przodu. Waleczności i zaangażowania na pewno mi nie zabraknie – powiedział Stolarski.
W zamian za Stolarskiego do Lechii przeszedł Konrad Michalak, który nie przebił się do składu mistrzów Polski.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Sądzę,ze to dobre posunięcie. Gorzej jest ze środkiem i lewą obroną.Co dalej z Pazdanem?

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli