Stokowiec: – Oczekuję męskiej odpowiedzi na tamto upokorzenie

Autor wpisu: 31 marca 2018 12:30

Ten sezon Lechia Gdańsk może spisać na straty. Teraz, by nie doszło do najgorszego, czyli spadku, liczyć się będą każde punkty. Najbliższa okazja na jakąkolwiek zdobycz – dzisiaj w Kielcach meczu z Koroną. Czy uda się rewanż za 0:5 z jesieni na własnym stadionie?

– W psychologii i sporcie jest coś takiego jak odpowiedź. Doskonale pamiętamy poprzedni mecz w Gdańsku z Koroną i teraz oczekuję na męską odpowiedź ze strony swoich piłkarzy. Chcę widzieć właściwą reakcję, bo wobec tego wyniku nie można przejść obojętnie. Widzę jednak, że chłopaków nie trzeba dodatkowo motywować, bo oni dobrze pamiętają tamto upokorzenie. Liczę, że pokażą w Kielcach sportową złość, ale zagrają nie tylko z gorącym sercem, ale także z chłodną głową – powiedział trener Piotr Stokowiec.
O udany rewanż będzie ciężko, bo Lechia od dłuższego czasu gra poniżej oczekiwań. Czternaste miejsce w tabeli z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową mówią zresztą same za siebie. Zmiana szkoleniowca też na razie na niewiele się zdała. Drużyna prowadzona już przez Stokowca przegrała 1:3 z Legią i 0:3 z Lechem. Dodajmy do tego odsunięcie (za niesubordynację) od pierwszego zespołu najlepszego strzelca zespołu – Marco Paixao… No, nieciekawie.
Teraz każdy punkt jest na wagę złota, a nawet o ten jeden będzie trudno w Kielcach.
– Korona jest dobrze poukładanym i zorganizowanym zespołem, który potrafi w trakcie spotkania zmienić swoje ustawienie i płynnie przejść z trójki obrońców na czwórkę. Jesteśmy jednak gotowi na różne opcje. Poprzedni mikrocykl był dość ciężki, ale teraz przez sobotnim meczem zeszliśmy z obciążeń. Widać, że w drużynie jest rywalizacja, a w szatni czuć optymizm, który trzeba tylko przenieść na boisko. Czekają nas teraz spotkania prawdy i jesteśmy przed nimi dobrze nastawieni – powiedział Stokowiec.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lechia Gdańsk

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli