Sparing Legii: 17-latek zagrał za Eduardo i od razu… gol!

Autor wpisu: 24 marca 2018 14:49

W sobotnie południe Legia zagrała wewnętrzny sparing. Pierwszy zespół na drugi. Wygrali ci z „jedynki” 2:0, ale po golach strzelonych dopiero w ostatnich kilku minutach, a wynik otworzył 17-letni Kacper Wełniak, który zmienił… Eduardo.

Młodziutki wychowanek Skry Paterek, z juniorskimi drużynami Legii związany od 2014 roku, został na tę wewnętrzną gierkę – obok starszych od siebie Grzegorza Aftyki i Łukasza Turznieckiego – „oddelegowany” z drugiego zespołu do gry w składzie tego pierwszego.
W 70. minucie zastąpił samego Eduardo (!), czyli byłą europejską gwiazdę. Gdy Wełniak przychodził na świat w 2000 roku, 17-letni już wtedy Eduardo terminował w młodzieżowej drużynie Dinama Zagrzeb, dokąd przeniósł się z Brazylii. To tak na marginesie – bo zetknięcie futbolowych pokoleń to wyjątkowo symboliczne.
W każdym razie – Eduardo wciąż w Legii pozostaje bez gola, nawet licząc mecze sparingowe mistrzów Polski, te rozgrywane na Florydzie i potem w Hiszpanii. Wełniak na tego gola w sparingowej gierce potrzebował… kwadransa. Na dodatek podobno zdobył go w efektowny sposób – strzałem sprzed pola karnego pokonując Radosława Cierzniaka. „Podobno” – bo swój wewnętrzny sparing Legia zamknęła.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że to właśnie Kacper błysną w młodej drużynie Legii w meczu UEFA Youth League z Breidablik jesienią – jego dwa gole miały ogromne znaczenie w wywalczeniu awansu młodych legionistów do następnej rundy.

Teraz Wełniak ni z tego, ni z owego miał w sobotnie południe okazję zagrać u boku m.in. Mauricio, Cafu, Antolicia, Radovicia, Pasquato czy Inaki Astiza. No i w swój występ pewnie fajnie zapamięta. Wejść za Eduardo i od razu „kropnąć” gola – to jest coś!
Drugą bramkę dla „jedynki” dołożył jeszcze w ostatniej minucie Adam Hloušek. Poza kadrowiczami w sparingu nie grali także z powodów zdrowotnych Jarosław Niezgoda, Michał Kucharczyk i Łukasz Broź. Michał Kopczyński jako jedyny zagrał po 45 minut w obu zespołach.