Solskjaer stęsknił się za Chukwu. Nigeryjczyk wróci do Norwegii?

Autor wpisu: 30 stycznia 2018 09:39

Norweskie media „żyją” tematem ewentualnego powrotu Daniela Chimy Chukwu do Molde. I przypominają wypowiedź trenera Ole Gunnara Solskjaera, w której przyznał, że jego klub czeka na powrót tego piłkarza.

W ubiegłym tygodniu z propozycją wypożyczenia Nigeryjczyka zgłosił się do Legii B-klasowy KS Blizne. Oczywiście cała sprawa to był jeden wielki żart, niemniej żartem wcale nie jest to, że Legia chętnie Chimę Chukwu komuś by „podrzuciła”. O tym, że piłkarz ten zarabia 700 tys. euro rocznie, a jego wkład w grę mistrzów Polski jest praktycznie żaden – napisali już wszyscy. Teraz, po transferze Eduardo, a mając jeszcze w składzie Jarosława Niezgodę i Armando Sadiku, właściwie trudno przypuszczać, by trener Romeo Jozak korzystał wiosną z Nigeryjczyka. Tak więc przy Łazienkowskiej wypatrują poważnych ofert dla tego piłkarza i niewykluczone, że pojawiło się światełko w tunelu – być może ktoś tę Legię w kwestii Chimy Chukwu odciąży.

Wygląda na to, że są tacy, którzy za Nigeryjczykiem tęsknią. – Nigdy nie ukrywaliśmy, że chcemy Chukwu z powrotem. Zresztą on sam wyrażał chęć gry u nas – mówił niedawno Ole Gunnar Solskjaer w rozmowie z dziennikiem „Aftenposten”. Teraz gazeta przypomina te słowa szkoleniowca Molde właśnie w kontekście medialnych spekulacji na temat powrotu piłkarza Legii do ligi norweskiej. Chukwu występował w Molde przez cztery lata (od 2010 do 2014) i były to występy na pewno dużo bardziej udane niż te, które ma za sobą w barwach Legii. W Molde Chukwu rozegrał ponad 100 ligowych spotkań i zdobył 32 bramki. Norwescy dziennikarze dodają jednak, że na dziś „ani Solskjaer, ani agent Chukwu nie chcą potwierdzić informacji o ewentualnym transferze powrotnym piłkarza”.

Natomiast pod koniec ubiegłego tygodnia portal Legia.net poinformował, że przygoda 26-latka z Łazienkowską powoli dobiega końca, a klub z Warszawy rozmawia na temat transferu zawodnika m.in. właśnie z klubem z Norwegii. Nigeryjczyk trafił do ekipy mistrza Polski rok temu. Rozegrał w barwach Legii tylko dziewięć spotkań w lidze, w których nie strzelił ani jednego gola.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli