Smuda się cieszy, a Zieliński – tradycyjnie, załamany. „Zagraliśmy dramatycznie”

Autor wpisu: 16 maja 2017 22:08

W drugiej połowie meczu w Lublinie Górnik Łęczna najzwyczajniej w świecie zmiótł z boiska Cracovię. 3:0 i Górnik zrobił znów krok do miana najefektowniej grającej drużyny grupy spadkowej. I najbardziej radosnej. A Jacek Zieliński? Dorzucił faworyta w konkursie na najmocniejszy komentarz: „To co zrobiliśmy w Lublinie, to był sabotaż”.

Sabotaż? Z różnymi słowami trenerów już się trzeba było oswoić, ale „sabotaż” to nowa jakość. Z Lublina do Krakowa ze 300 kilometrów, a tu trzeba z drużyną w autokarze jakoś ten „sabotaż” rozbroić. Ostatnio po absurdalnej stracie punktów przez Cracovię w Lubinie (dwie bramki stracone w dwie końcowe minuty) trener Zieliński chciał się „walnąć głową, k…, w ścianę” (TUTAJ). Na chwilę to walnięcie pomogło, bo Cracovia miała zwycięstwo z Arką i remis w Płocku.
Teraz mamy do czynienia z „sabotażem”. I ulubione: „Zagraliśmy dramatycznie. Zafundowaliśmy sobie walkę do końca. O życie.”

Ciekawe. Na przykładzie Smudy i Zielińskiego można zrobić niezłe studium o mowie ciała i sposobie motywacji. Smuda, cokolwiek by jego Górnik nie zrobił – czy wyjdzie mu lepiej, czy gorzej; czy wygra, czy przegra – stara się cały czas kreować energetyczny, pozytywny wizerunek. I jego zespół tak właśnie gra. Nawet jak się potknie, wstaje, otrzepie się i włącza piąty bieg. Nawet jak brakuje pięciu czy sześciu podstawowych piłkarzy.
Zieliński natomiast lubi rozpaczać – choć oczywiście bez dwóch zdań piłkarze w tym sezonie dają mu mnóstwo po temu powodów. Dziś Cracovia, mając nieporównanie większy potencjał od Górnika Łęczna, ma na finiszu tyle samo punktów i grobowy nastrój w szatni.

Trener Jacek Zieliński po meczu z Górnikiem za Cracovia TV:

 

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa | Górnik Łęczna

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli